Defenzíva rovnako pokračuje na osvedčených základoch

V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali ofenzíve, teraz si poodhalíme zákulisie našej defenzívy. Naďalej zostávame pri hráčoch, ktorí sú fanúšikom známi z uplynulej sezóny, čo je znak dlhodobej stratégie budovania stabilného kádra.

V Indiánskom drese bude v novej sezóne pokračovať aj kapitán Marek Pač. 29-ročný rodák zo Žiaru patri medzi skúsených hráčov v našej obrane. V minulom ročníku odohral celkovo 50 zápasov a v nich zaznamenal 5 gólov a 13 asistencií. Spoľahlivý zadák je prínosom nášmu tímu, či už svojimi skúsenosťami, tvrdou, presnou strelou od modrej čiary, aj výbornými vodcovskými schopnosťami.

Novú zmluvu s Indiánmi podpísal aj Marekov kolega z obrany Adam Kobolka. Mladý obranca v sezóne 2021/22 bránil naše hradby celkovo v 52 zápasoch. Strelil 2 góly a 9-krát asistoval. Medzi jeho silné stránky patrí podpora útoku a vďaka svojmu veľkému potenciálu môže byť v budúcnosti rovnako pevným pilierom našej obrany.

Pilierom našej obrany môže byť aj ďalší mladý obranca Matúš Hlinka, ktorý taktiež zostáva v žiarskej kabíne. 22-ročný bek v predchádzajúcej sezóne skóroval raz a pridal 7 gólových prihrávok v 50 zápasoch. Častokrát má ofenzívne chúťky, ale v prvom rade si zakladá na poctivej hre v obrane.

Please follow and like us:
fb-share-icon