Do Kubína cestujeme s ďalšou útočnou posilou

Na konci prestupového obdobia posilnil náš tím aj veľmi šikovný útočník a dnes prichádza chvíľa, aby si obliekol indiánsky dres!

Filip Adamčík je odchovancom hokeja v Banskej Bystrici, kde prešiel mládežníckymi kategóriami. 23-ročný dobre stavaný útočník je reprezentantom Slovenska do 17 a 18 rokov a dve sezóny bol súčasťou tímu Orange 20, pôsobiaceho v extralige. Dve sezóny odohral vo Fínsku, v mládežníckych tímoch Lukko a Jokipojat. Po návrate domov sa pripojil k seniorskému tímu HC 05 Banská Bystrica, kde odohral 11 zápasov v extralige.

Už tretiu sezónu je oporou univerzitného tímu UMB Banská Bystrica, s ktorým vybojoval dva majstrovské tituly v EUHL. Pri prvom bol strelcom rozhodujúceho gólu v predĺžení!

Filip má nos na góly, ale aj gólové prihrávky! Počas pôsobenia v EUHL odohral za vysokoškolákov 44 zápasov, v ktorých nazbieral 50 kanadských bodov! Nastrieľal 20 gólov a pridal 30 asistencií!

Filip vitaj v Žiari nad Hronom, veríme, že sa ti bude u nás páčiť a pomôžeš našej indiánskej rodine v náročných bojoch v play off!

Foto: archív Filip Adamčík

Please follow and like us:
fb-share-icon