Generálka na jednotku, dvojgólový Tatár, famózny Šimko

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Levice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 10. Novodomec (Adamčík, Mendel), 36. Tatár (Macko, Pač), 38. Tatár (Nádašdi, Srnka), 45. Dobrý (Stümpel, Nádašdi), 57. Majerík (Srnka, Tatár) – 10. Samuelsson (Saliji, Tužinský), 46. Gubo (Macko, Mrázik)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko – Majerík, Pač, Pohanka, Nádašdi, Priatka, Iždinský, Kadlečík, Janovský – Macko, Srnka, Tatár, Kamzík, Stümpel, Dobrý, Janák, Heckl, Buyanov, Novodomec, Adamčík, Mendel

HK Levice: Adamko – Hudec, Hřebíček, Cebák, Kobolka, Kuzma, Kohút, Šturdík, Štefanka – Saliji, Tužinský, Samuelsson, Múčka, Uhnák, Svitana, Mrázik, Gubo, Suľovský, Macko, Adámik

Pred zápasom by nikto nepredpokladal, že sa nám podarí zdolať tak kvalitného súpera, akým sú Levice. Navyše, keď nastúpili v zostave s hráčmi ako Juraj Cebák a Samir Saliji, ktorí majú extraligové skúsenosti na rozdávanie, či Henrik Samuelsson, ktorý bol draftovaný v 1. kole Phoenixom Coyotes (NHL) a má na konte viac ako 200 zápasov v AHL.

Napriek tomu sa indiáni nezľakli a oplatili favoritovi prehru z prvého prípravného zápasu (3:0)!

Levi začali mimoriadne ofenzívne a dostávali našich hráčov pod obrovský tlak. Vytvorili si množstvo šancí, ktoré však nedokázali, vďaka výborným zákrokom Mareka Šimka, premeniť. Nedáš dostaneš sa potvrdilo v 10. minúte, kedy otvoril skóre po peknej kombinácii Richard Novodomec. Naša radosť však trvala len 54 sekúnd, kedy na 1:1 vyrovnal Samuelsson.

Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej, ale opäť s miernou prevahou na strane súpera. Po vylúčeniach na našej strane, ktoré sme dokázali ustáť bez inkasovaného gólu, prišli hviezdne chvíle Jakuba Tatára! V 36. minúte ho vyslal za obranu milimetrovou prihrávkou Michal Macko a Jakub v samostatnom nájazde strhol vedenie na našu stranu. Ďalšia lišiacka prihrávka prišla z hokejky Tomáša Nádašdiho. Jakub Tatár sa opäť ocitol zoči voči brankárovi Adamkovi a strelou pomedzi betóny ho prekonal po druhýkrát, 3:1! Dvojgólový náskok si indiáni do konca tretiny ustrážili a do záverečného dejstva tak nastupovali so psychickou výhodou.

Po piatich minútach hry ukázal svoje kvality náš nestarnúci kapitán Jožko Stümpel. Prekľučkoval sa pomedzi brániacich hráčov a vyslal ideálnu prihrávku na Ľuboša Dobrého. Ten neváhal a bez prípravy poslal puk do siete, čím zvýšil už na 4:1. Tak ako po prvom, tak aj po tomto góle dokázali hostia bleskurýchle odpovedať. Po 26. sekundách trafil Gubo miniatúrny priestor nad ramenom výborne chytajúceho Mareka Šimka a upravil skóre stretnutia. To bolo ale zo strany Levíc všetko. Definitívnu gólovú bodku pridal v presilovej hre Majerík, ktorý sa presadil v neprehľadnej situácii.

Indiáni v generálke s ťažkým súperom z vyššej súťaže uspeli, čo pred ostrým štartom sezóny určite pridá na dobrej nálade celému tímu.

Samir Saliji, kapitán Levíc: „Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. My sme možno prvých 10 minút hrali to, čo sme chceli, ale potom nás domáci predčili vo všetkom a išli si za víťazstvom viac ako my. Neviem na čo sme stále čakali a keď už nám odskočili o tých pár gólov, tak to už bolo ťažké doháňať. Zaslúžene vyhrali a my im dnes môžeme len pogratulovať k víťazstvu. Bol to náš posledný prípravný zápas pred ligou, čaká nás veľmi náročný týždeň, máme tam už tri ligové zápasy, zajtra si ešte trochu oddýchneme, ale v pondelok sa už musíme chystať na ligu.“

Samir hrával extraligu v Nitre aj po boku Tomáša Nádašdiho, ale pozná viacerých hráčov v našom tíme.

„S Tomášom sme hrali len chvíľku, ale boli tam dnes aj ďalší chalani z Nitry, Ľuboš Dobrý, Jožko Stümpel, tak isto proti brankárovi Marekovi Šimkovi som hral, ktorý bol vo Zvolene vtedy, takže som ich zase rád videl na ľade a je dobre, že ešte stále hrajú. To bolo príjemné, ale inak nám ten zápas vôbec nevyšiel.“

Lukáš Opáth: „Som spokojný! Poraziť prvoligové mužstvo, ktoré je naozaj prvoligové, ukazuje aj našu kvalitu, keď budeme hrať to, čo chceme hrať. Dnes sme predviedli výkon, ktorý sa podobal tomu, čo chceme hrať aj v lige. Nechcem zase, aby sme o týždeň vstúpili do ligy s nosmi hore, že sme porazili prvoligistu, práveže chcem, aby sme išli do toho zodpovedne a verím, že takýmito výkonmi sa budeme pohybovať hore v tabuľke. Záleží to samozrejme od chalanov a od toho, ako k tomu pristúpime. Som veľmi rád, že sa ukázalo aj vyskladanie kádra. Skúsenosti, hráči odtiaľto, plus univerzitná päťka ukázali, že s prvoligistami dokážu hrať úplne vyrovnanú partiu, čo je dobrý obraz pre žiarsky hokej. Budeme v tom pokračovať a musíme ďalej makať! Po zápase som akurát vravel, že asi by tu padol štadión, keby sme porazili prvoligistu a bolo by tu 2000 ľudí. Je to veľká škoda, ale verím, že čo najskôr si to užijú.“