Gólovo sa presadila len prvá formácia, na body to ale nestačilo

Gladiátori položili základ svojho úspechu v 5. minúte. Miklík sa cez Gabriho dostal do útočného pásma, krížnou prihrávnou našiel Antonova a ten strelou bez prípravy prekonal Petríka, 1:0. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie sme dostali v polovici 12. minúty, pri súčasnom vylúčení Dvonča s Bodnárom. Gólu sme sa ale dočkali až v 15. minúte. Jakúbekov nastrelený puk zostal v bránkovisku, kde ho nakoniec aj dotlačil až za bránkovú čiaru, 1:1.

Druhá tretina priniesla sériu vylúčení, z toho tri na našej strane. Pri vylúčení Václava sme sa úspešne bránili, až kým prišla sedem sekúnd pred jeho návratom, gólová akcia Trnavy. Holovič priam ukážkovo našiel krížnou prihrávkou čepeľ Kupkovej hokejky a domáci opäť viedli, 2:1. Neudržali sme ani záver druhého dejstva. 16 sekúnd pred koncom druhej tretiny Dvonč školácky odzbrojil Krauta a zvýšil náskok Gladiátorov, 3:1.

V 48. minúte Magdolen nespracoval Valentovu prihrávku, puku sa zmocnil Antonov, ktorý okamžite vysunul Dvonča na útočnej modrej čiare a ten v samostatnom nájazde pridal svoj druhý gól v zápase, 4:1. Sedem minút pred koncom sa zbytočne vyfauloval Kukumberg, na čo tréner Javorčík reagoval odvolaním brankára. Od Giertla sa dostal puk na hokejku Fekiača, ktorý uzavrel skóre zápasu na 4:2. Gladiátori zaznamenali siedme víťazstvo z ôsmich zápasov a posunuli sa na druhú priečku v tabuľke. Naopak naša tretia prehra znamená pád na šieste miesto.

HK Gladiators Trnava – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Antonov (Miklík, Rašin), 37. Kupka (Holovič, Ejem), 40. Dvonč, 48. Dvonč (Antonov) – 15. Jakúbek (Fekiač, Kolenič), 54. Fekiač (Kolenič, Valent). Rozhodovali: Výleta, Bachúrik – Zelený, Šebeňstrely: 40:34; vylúčení: 5:4; presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 220 divákov.

HK Gladiators Trnava: Hollý – Korím, Kocúr, Ejem, Maarnela, Schmidt, Rašin, Kliment – Deneš, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov – Dvonč, Kupka, Bodnár – Urban, Tóth

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Gabri, S. Barcík, Čulík, A. Barcík, Lopejský, Šeliga – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Magdolen, Valent, Brumerčík – Tatár, Halama, Chlepčok – Václav, Giertl, Kraut

Norbert Javorčík, tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: “Ani tento zápas nám nevyšiel. Celý zápas sme nemali dostatok energie, ani mentálnej, ani fyzickej, na to, aby sme v zápase zobrali nejaké momentum. Absentovala väčšia kvalita u väčšieho počtu hráčov, zručností. Aj presilové hry, ktoré sme mali a mohli zápas nakloniť na našu stranu, sme nezahrali dobre. Nie sme spokojní s tým, že sme podľa môjho názoru až príliš ľahko dali Trnave tieto body. Potrebujeme sa zdvihnúť a začať tvrdšie pracovať v zápase, všetci hráči, od začiatku a celých šesťdesiat minút!”

Please follow and like us:
fb-share-icon