Hugo Kováč: ”Tešil som sa na nové prostredie a fanúšikov”

Keďže registrujeme, že vás rozhovory s našimi hráčmi zaujímajú, tak sme si opäť prizvali jedného člena Indiánskeho kádra, aby nám, ale hlavne vám, našim fanúšikom, čosi o sebe prezradil. Ide o hráča, ktorý sa v priebehu sezóny javí ako veľmi platný pre mužstvo a doteraz sa mu darilo strieľať dôežité góly.

22-ročný útočník Hugo Kováč vie nielen strieľať góly, ale svojimi výbornými hokejovými parametrami často vyhráva súboje o puk pri mantineli. Hugo je odchovancom nitrianskeho hokeja a celú svoju doterajšiu kariéru prežil na západe Slovenska. Pred týmto ročníkom prikývol na ponuku nášho klubu. My sme boli zvedaví, ako vnímal svoj presun na stredné Slovensko, aj prečo si vybral práve hokej.

Celú kariéru si doposiaľ strávil na západnom Slovensku, či už v rodnej Nitre, krátko v Leviciach alebo naposledy v Topoľčanoch. Pred touto sezónou si sa sťahoval, ku nám, do Žiaru. Je to pre teba nová výzva?

“Nebral som to ako nejakú veľkú zmenu, že sa presúvam na stred Slovenska. Nový klub je vždy pre mňa nová výzva a tešil som sa na nové prostredie a fanúšikov.“

Si robustný útočník. Zaraďuješ sa aj medzi takzvaných „búrlivákov“ na ľade?

“Práve naopak, som skôr pokojnejší typ hráča na ľade, ale ak sa treba zastať spoluhráča, nemám s tým problém.“

Vďaka svojim telesným parametrom by si mohol robiť rôzne športy. Venoval si sa v minulosti aj nejakým iným a prečo si si vybral práve hokej?

“Hokej hrávam od piatich rokov. Mal som aj obdobie, keď som hrával chvíľu futbal, ale potom si bolo treba vybrať a hokej zvíťazil. K hokeju som sa dostal cez staršieho brata, ktorý hrával hokej a mňa bavilo pozerať sa na jeho zápasy, tak som to tiež skúsil a odvtedy ma to drží.“

Hugo Kováč v doterajšom priebehu súťaže odohral dvanásť zápasov, strelil sedem gólov a pridal tri asistencie. S desiatimi bodmi je štvrtým najproduktívnejším hráčom a druhým najlepším strelcom nášho tímu!

Please follow and like us:
fb-share-icon