Indiáni výborným a obetavým výkonom znížili stav série, ďalší famózny výkon Petríka

Vlci mali dnes možnosť rozhodnúť o postupe do finále, čomu Indiáni podriadili svoj výkon. Bojovali jeden za druhého, veľmi zodpovedne bránili a napriek veľkému tlaku Žiliny, pozornou hrou nielen eliminovali útočnú silu súpera, ale dostali sa do pohodlného dvojgólového vedenia. A to nemuselo byť všetko, keby využili aj ďalšie vytvorené príležitosti.

Obrovskú zásluhu na našom víťazstve má opäť brankár Roman Petrík, ktorý zaznamenal neuveriteľných 50 zákrokov, s úspešnosťou viac ako 98%!

Vďaka patrí aj našim úžasným fanúšikom, ktorí prispeli k viac ako 4000-vej návšteve a svojim povzbudzovaním, počas celého zápasu, neúnavne hnali Indiánov za víťazstvom.

Podarilo sa nám znížiť stav série na 2:3 a výhoda sa opäť presunula na našu stranu. V nedeľu o 16:00 privítame Žilinu v Slovalco aréne, v šiestom semifinálovom zápase, v ktorom budeme bojovať o vyrovnanie série!

VLCI Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:2 (0:1, 0:11:0)

Góly: 56. Pohl (Koyš, Šidlík) – 7. Magdolen (Jakúbek, Gašpar)23. Halama (Magdolen, Chlepčok)

Zostavy:
VLCI Žilina: Romančík – Pohl, Šidlík, Kluka, Bečka, Varga, Grebenchshikov, Novák, Koyš, Mráz, Macek, Sloboda, Pacalaj, Melcher, Paukovček, Sýkora, Růžička, Nahálka, Lopušan, Jakubík, Rehák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Gabri, Gašpar, Magdolen, Jakúbek, Kobolka, Ganz, Gabor, Suchý, Chlepčok, Demiters, Lopejský, Čunderlík, Halama, Tatár, Molnár, Rajčan, Brumerčík, Šeliga

Od začiatku zápasu obe mužstvá sprevádzal vypredaný štadión, ktorý sa postaral o výbornú atmosféru. V 7. minúte dostal Magdolen krížnu prihrávku na útočnú modrú a sám zoči – voči Romančíkovi otvoril skóre zápasu, 0:1. V 11. minúte mohli Vlci na inkasovaný gól odpovedať, ale Petríkovi pomohla konštrukcia bránky. Druhý gól Indiánov mal na hokejke v 15. minúte Suchý, ktorý sa osamotený ocitol pred Romančíkom, ale jeho strela v bránke neskončila. Žilinčanom sa už v závere tretiny ani napriek veľkému tlaku vyrovnať nepodarilo.

Prostredná tretina začala hrou 4 na 4, po vzájomnej šarvátke. Úvod tretiny ovládli Indiáni, keď Magdolen nabil Halamovi a ten strelou spomedzi kruhov zvýšil na 0:2. V 30. minúte mohol Gabor zvýšiť skóre, ale ani nadvakrát nedokázal prekonať Romančíka. Výborná defenzíva Indiánov nepúšťala Vlkov do zakončení a domáci sa strelecky trápili. V závere tretiny oslabil Indiánov Pač, ale aj napriek tomu si dvojgólový náskok postrážili.

Domáci si v úvode záverečnej tretiny vytvorili výrazný tlak, ktorým sa dostávali do viacerých gólových príležitostí. Výborne chytajúci Petrík si však držal čisté konto. V 47. minúte poskytol Vlkom početnú výhodu Lopejský a neskôr sa k nemu pridal aj Magdolen. Domáci nevyužili ani ďalšiu presilovku v poradí a márne hľadali recept na Petríka. Našli ho až v 56. minúte, keď Pohl získal puk a strelou z pravého kruhu ho nadvakrát poslal za chrbát Petríka, 1:2. Vlci v závere tretiny skúšali vyrovnať hrou bez brankára, ale nepodarilo sa im to a Indiáni tak znížili stav série na 3:2. 

Ján Šimko, tréner Žiaru nad Hronom: „Mimoriadne obetavý obetavý výkon všetkých chlapcov, podložený neskutočne kvalitným výkonom brankára Petríka, nás doviedol k víťazstvu. Bol to typický play off zápas, kde sme sa v podstate cez defenzívu dostali k víťazstvu. Využili sme tú pauzu na to, aby sme doplnili energiu. Poslednú tretinu to bol veľmi obetavý výkon, prekonali sme množstvo oslabení. Neviem či sme vôbec vyšli za útočnú polovicu, takže v tomto smere absolutórium. V tretej tretine sme sa dostali pod tlak aj sériou vylúčení a ako keby nás to ešte viac zomklo v defenzíve a obetavosti. Pre nás to bol play off zápas, založený na obetavosti, súdržnosti a vynikajúcom výkone brankára. Bolo to ubojované víťazstvo.”

Jarrod Skalde, Vlci Žilina: „Dnes to bol súboj defenzív. Mali sme veľa striel, šancí na skórovanie, ale ich obrana dnes hrala dobre. Zablokovala množstvo striel a vtedy je dôležité, ako zahrá útok. Žiar chcel dnes vyhrať viac. Hrali siedmy eliminačný zápas, už v tejto situácii boli a hrali, akoby celá sezóna závisela od výsledku tohto zápasu. My sme hrali s vedomím ďalšej šance, chalani bojovali, ale Žiar bojoval ešte o čosi viac a bol za to odmenený.“

Please follow and like us:
fb-share-icon