Indiáni zatiaľ neprekonaní, dnes nás čaká veľké finále!

Máme za sebou druhé vystúpenie na Memoriáli Ondreja Petráša v Leviciach. Po náročnom zápase s Breznom sme si pripísali na konto druhé turnajové víťazstvo.

Úvodná tretina sa hrala vo svižnom tempe a prerušení bolo minimum. Dobré šance na prvý gól zápasu v náš prospech mali Adamčík a po ňom aj Chlepčok. Avšak sieť sa rozvlnila na opačnej strane, keď v 15. minúte brezniansky obranca Marek Biro využil dobré clonenie vo výhľade Romanovi Petríkovi a švihom od modrej čiary skóroval, 0:1 pre Brezno. Tento stav vydržal až do konca prvej tretiny.

Na začiatku tej druhej unikol po ľavom krídle skúsený Richard Huna, našiel pred bránou Ďuriša, ktorý už nemal problém zvýšiť na 0:2 pre Rytierov. Naši Indiáni sa pomerne rýchlo otriasli, keď v našej presilovej hre sa pred bránou súpera najlepšie zorientoval Adam Kobolka a strelil náš prvý presný zásah v tomto zápase. Brezno si najtesnejší náskok 1:2 do druhej prestávky udržalo.

Do záverečného dejstva išli naši chalani s cieľom čímskôr vyrovnať, čo sa im aj podarilo. Po druhýkrát v zápase sme využili presilovku zásluhou Nicolasa Gašpara, ktorý dorazil za chrbát breznianskeho brankára strelu nášho kapitána Mareka Pača. Z vyrovnaného stavu sme sa, však, dlho netešili, keď na opačnej strane strelu od modrej čiary do Petríkovej brány usmernil Oliver Turňa. Súper opäť viedol. Potom prišli veľké chvíle Viktora Fekiača. Náš prvý center najprv vyrovnal na 3:3, po výbornej kombinácii celej našej prvej päťky. Ku koncu hracieho času sme mali početnú výhodu 4 na 3 a Viktor dokonale zúročil famóznu prihrávku od Martina Jakúbeka na náš vedúci gól. Záverečný tlak Brezna, ktoré odvolalo brankára, sme ustáli a tak aj v druhom zápase na turnaji sme zvíťazili. Tentokrát pomerom 4:3.

Dnes o 18:30 nastúpime na záverečný zápas turnaja, ktorý zároveň rozhodne aj o celkovom víťazovi. Našim súperom budú rovnako nezdolané Levice, ktoré hladko triumfovali v oboch doterajších zápasoch. Brezno zdolali 7:2 a Trnavu 8:1.

Please follow and like us:
fb-share-icon