Indiánov povedie v budúcej sezóne osvedčená trénerská dvojica

Premiérová sezóna v Tipos SHL priniesla viacero vynútených zmien oproti druhej lige, keďže už ide o profesionálnu súťaž. Bolo náročné sa s tým vysporiadať po technickej a organizačnej stránke a keďže definitíva o našom pôsobení v súťaži prišla “v hodine dvanástej”, skladba kádra tiež potrebovala svoj čas. Kým sa podarilo stabilizovať káder do podoby, v akej sme sezónu dohrávali, vystriedalo indiánsky dres viac ako 50 hráčov. Teraz je už situácia iná a môžeme stavať na poznatkoch získaných v nováčikovskej sezóne.

Kľúčový bol výber na trénerskom poste, ktorý obsadil skúsený Norbert Javorčík. Ten bol aj prepojením s klubom HKM Zvolen, v ktorého štruktúrach pôsobí a Indiáni sú jeho oficiálnou farmou. Po boku Norberta Javorčíka ako asistent pôsobil Štefan Stripaj, ktorý v priebehu sezóny ukončil svoju trénerskú kariéru a jeho miesto doplnil mladý, progresívny tréner, Tomáš Chlebničan.

Toto spojenie prinieslo želaný efekt a do poslednej chvíle sme pod ich vedením bojovali o miestenku v hlavnej fáze play off. To je aj dôvodom, pre ktorý nie je čo na tejto spolupráci meniť a do novej sezóny rovnako vykorčuľujeme pod vedením odskúšanej trénerskej dvojice Javorčík – Chlebničan.

Kondičnú prípravu Indiánov bude mať aj v tejto sezóne “pod palcom” rovnako skúsený kondičný tréner Michal Polačko.

Please follow and like us:
fb-share-icon