Martin potvrdil narastajúcu formu

V Slovalco aréne sme videli ďalší ťažký zápas, s kvalitným súperom. Martin patrí každoročne k lídrom súťaže a ašpirantom na postup do extraligy. Po nevydarenom úvode sa ratieri otriasli a ich forma narastá každým zápasom. Dnes nám vrátili prehru z úvodného kola, ale sezóna zďaleka nekončí a chlapci aj dnes svojou bojovnosťou až do úplného záveru ukázali, že im výsledok nebol ľahostajný.

Veľký vplyv na konečný výsledok mala úvodná tretina, v ktorej sme dvakrát inkasovali, v priebehu dvoch minút. Mrzieť nás môže najmä prvý gól Nováka, vo vlastnej presilovke. K Novákovi sa hneď o minútu pridal Nauš a hostia sa dostali do pohodlného dvojgólového vedenia.

V druhej tretine sme videli len jediný presný zásah. Tentokrát sme presilovku využili a kontaktný gól strelil Mihalík.

Do záverečnej tretiny vstúpili opäť lepšie hostia a už v druhej minúte poslal rytierov do vedenia presilovkovým gólom Toma. V 52. minúte definitívne poistil víťazstvo Martina Murček. V 54. minúte už len kozmeticky upravil skóre na 2:4 zvolenský mladík Babeliak. V úplnom závere tréner Javorčík odvolal z brány Trenčana, ale zdramatizovať zápas sa nám už nepodarilo.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Vitar Martin 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 26. Mihalík (Pač, Kobolka), 54. Babeliak (Ďuriš, Pač) – 11. Novák (Murček), 12. Nauš (Dírer), 42. Toma (Dírer, Burzík), 51. Murček (Novák, Poliaček)
Rozhodovali: Píšťanský – Wolf, Beniač, strely: 27:36, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 320 divákov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan – Pač, Kobolka, Hudec, Hlinka, Buianov, Duran, Andersons, Gaško – Jakúbek, Mihalík, Lunter – Hús, Rybnikár, Sarvaš – Chlepčok, Babeliak, Ďuriš – Tatár, Adamčík, Gašpar

HK Vitar Martin: Glosár – Thomka, Krempaský, Charvát, Dvořák, Burzík, Pacalaj, Lavička – Toma, Dírer, Nauš – Paulíny, Babka, Tiainen – Novák, Murček, Poliaček – Chuvilov, Bartoš, Ďurina

Daniel Babka, tréner Martina: „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, lebo Žiar potvrdil vzostupnú kvalitu a vidno kvalitnú robotu, ktorú tu odvádzajú. Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché na klzisku, ktoré je menšie ako to naše, preto sme potrebovali hrať tak, aby domáci nehrali ten svoj štýl, ktorý majú postavený na rýchlych kontrách a rýchlom prenášaní hry. Celkom sa nám to darilo, viedli sme, potom sme dostali gól v oslabení, čo nás trošku utlmilo, ale v druhej tretine sme mali 18 striel, takže tam sme mohli odskočiť, čo sa nám ale nepodarilo. Tretí gól, ktorý bol možno pre niekoho sporný, ale rozhodca to videl, nám dodal sebavedomie a napriek tomu, že Žiar tlačil. Práve ten tretí gól bol asi najdôležitejší, lebo sme vedeli, že Žiar bude do nás búšiť, ale tam sme odskočili a už sme to ubojovali.

Norber Javorčík:Zápas bol od začiatku z obidvoch strán celkom opatrný. Z tej opatrnosti sa zrodilo vedenie Martina, ktoré potom udalo ráz celému stretnutiu a museli sme doťahovať tento náskok. Dnes nám ofenzívne veci nešli úplne ľahko, aj keď sme v priebehu zápasu dokázali stupňovať tempo. Dokázali sme si vytvoriť šance, aj keď ich nebolo veľa a dokázali sme si vytvoriť aj tlak na bránu. V momentoch keď sme sa nadychovali, Martin vždy gólovo udrel a o to to bolo ťažšie. Na druhej strane si myslím, že treba mužstvo pochváliť, že aj za nepriaznivého stavu v tretej tretine, keď sme prehrávali o tri góly, stále sme išli a mentálne sme boli v hre o víťazstvo. Nakoniec aj v dlej power play sme si vypracovali šance, ktorými sme mohli zápas ešte viac zdramatizovať. Tempo, ktoré sme ukázali v druhej a tretej tretine, by sme radi ukazovali od začiatku stretnutí.“