Na Levice sme nestačili, jediný gól strelil Jakúbek

Po Topoľčanoch nám nevyšiel ani včerajší zápas na ľade súpera. Húževnatí domáci sa dostali do vedenia kurióznym gólom, po chybe v našej rozohrávke a do prvej prestávky si vytvoril dvojgólový náskok. Autorom oboch presných zásahov bol Suľovský, od ktorého sa odrazil puk na úvodný gól a nemýlil sa ani v prečíslení.

Domácim vyšiel ideálne aj vstup do druhej tretiny, keď sa už po 29. sekundách hry tešil z presného zásahu kapitán Novák. Kozmetickú úpravu skóre priniesol gól Martina Jakúbeka, ktorý sa po individuálnej akcii tešil z nášho jediného gólu v zápase. Definitívne skóre uzavrel na 4:1 v presilovej hre Rais.

Včerajší zápas nám vôbec nevyšiel, domácich naštartoval úvodný gól a počas celého zápasu sme nenašli recept na prekonanie ich herného štýlu. Musíme sa z neúspechu poučiť, zdvihnúť hlavy a už hľadieť opäť pred seba. Sezóna je ešte dlhá a sme svedkami mimoriadne vyrovnaného ročníka, v ktorom môže zdolať každý, každého. Už zajtra nás čaká ďalší zápas, na ktorý vycestujeme do Dubnice.

HK Levice – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 5. Suľovský, 9. Suľovský (Vorobjev, Leščenko), 21. Novák (Ró. Huna, Ri. Huna), 40. Rais (Šiškov, Vorobjev) – 34. Jakúbek (Kobolka, Pač). Rozhodovali: Adamec, Výleta – Ščurka, Šebeň; strely: 44:20; vylúčení: 7:9; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0.

HK Levice: Nagy – Novák, Štefanka, Rais, Šiškov, Lauro, Korenko, Gaško, Socha – Múčka, Ri. Huna, Ró. Huna – Vorobjev, Suľovský, Leščenko – Zahradník, Král, Szücs – Pohl, Tužinský, Hofer

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Mičík – Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, Gabri, Nádašdi – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Chlepčok, Halama, Magdolen – Kraut, Rajčan, Bačík – Václav, Valent, Kováč

Norbert Javorčík, tréner: “V zápase sme sa nedokázali dostať do hry. Od prvého striedania súper lepšie korčuľoval, lepšie zvládal súboje a aj v hokejových zručnostiach bol lepší. Priebehu zápasu napovedal prvý, kuriózny gól. Nedokázali sme nájsť v zápase moment, kedy by sme sa dokázali dostať do zápasu, nevytvorili sme si súvislejší tlak, nepodarilo sa nám to v hre päť na päť, ani v presilových hrách. Čo môžem vyzdvihnúť je výkon Viktora Mičíka. Po dlhom čase chytal a myslím, že si zastal svoje miesto. Rovnako výkon hráčov v oslabovke, aj keď sme dostali jeden gól, oslabovky sme zvládali veľmi slušne. Do ďalších zápasov musíme mať aj tento zápas v hlave, poučiť sa z neho a dokázať sa lepšie pripravovať na zápasy, čo samozrejme je v prvom rade moja záležitosť. Spolu s mužstvom nechceme nejako strašne hodnotiť tento zápas a robiť z neho nejaké prehnané závery, ale určite všetci musíme mať tento zápas v hlavách a na každý jeden zápas sa musíme pripraviť lepšie.”

Please follow and like us:
fb-share-icon