Najdôležitejšia časť sezóna odštartuje už zajtra: V predkole play-off sa stretneme s Oceliarmi z Trebišova

Aj keď základná časť súťaže sa v nedeľu skončila, to skutočné zápolenie sa ešte len začne. Naši Indiáni obsadili v konečnej ligovej tabuľke ôsmu priečku, čo znamená, že si zahrajú predkolo play-off. Našim súperom v ňom bude celok HK STEEL Team Trebišov, ktorý v poslednom ligovom kole poskočil na deviate miesto. Toto predkolo sa bude hrať na tri víťazné zápasy. Keďže my sme sa umiestnili vyššie, prvé dva duely hostíme na našom ľade. Už zajtra 06.03. a vo štvrtok 07.03. vás tak srdečne pozývame do Slovalco arény. V obidvoch prípadoch sa úvodné buly bude vhadzovať tradične o 18:00. Následne sa séria  presťahuje do Trebišova, kde sa odohrá tretí a v prípade víťazstva nášho súpera aj štvrtý zápas. Prípadný piaty, rozhodujúci súboj by sme hrali opäť v domácom prostredí. Začiatky všetkých týchto meraní síl sú naplánované na 18:00. Víťaz série postúpi do štvrťfinále.

Bilancia vzájomných stretnutí v rámci základnej časti bola vyrovnaná. S Oceliarmi sme sa doteraz konfrontovali štyrikrát, pričom vždy zvíťazil domáci tím. Zatiaľ čo my sme dokázali zo štyridsiatich šiestich zápasoch získať šesťdesiatšesť bodov, náš protivník nazbieral o deväť bodov menej. Aj v počte víťazstiev v základnom hracom čase sme na tom lepšie. Zo zisku troch bodov sme sa tešili v devätnástich prípadoch. Trebišovu sa to podarilo v šestnástich. Vzácna zhoda nastala pri dueloch, ktoré dospeli do predlženia či samostatných nájazdov. Obidve mužstvá ich odohrali dovedna šesť a polovicu z nich vyhrali. Kto z dvojice hlavných koučov bude v tejto sérii úspešný? Náš 59-ročný skúsený tréner Jerguš Bača alebo mladý 36-ročný lodivod Oceliarov Dušan Kobela? Výrazné role môžu zohrávať aj najproduktívnejší hráči oboch celkov. Z nášho aktuálneho kádra je ním 40-bodový Nicolas Gašpar, ktorý strelil šestnásť gólov a pridal dvadsaťštyri asistencií. Kirill Romanov na strane súpera skóroval  rovnako šestnásťkrát a asistoval dvadsaťjedenkrát a tak na svojom osobnom konte má tridsaťsedem kanadských bodov.

Sme presvedčení, že aj naši fanúšikovia vedia, že už sa nebude hrať „o fazuľky“ a veríme, že ich príde podporiť našich bojovníkov čo najviac. Na oboch stretnutiach ste všetci samozrejme vítaní. Počas celej série fandite Indiánom.

Vstupenky v predpredaji: https://vstupenky.hkmskziar.sk/

foto: Dušan Pethö   

Please follow and like us:
fb-share-icon