Napínavý duel s Rimavskou Sobotou rozhodol v predlžení dvojgólový Nicolas Gašpar

Včerajší duel medzi Indiánmi a Orlami z Rimavskej Soboty bol veľmi vyrovnaný. Udialo sa v ňom veľmi veľa a na jeho konci sme my boli tí šťastnejší. V prvej tretine diváci videli tri z celkovo deviatich gólov. Ten úvodný padol z našich hokejok, ale hostia ešte do prestávky dvoma gólmi otočili skóre zápasu na svoju stranu. V prostrednej časti hry sa ako prvý presadil náš súper a zvýšil svoj náskok na dvojgólový. Nášmu tímu sa však v tejto tretine podaril husársky kúsok a troma gólmi za sebou si prinavrátil vedenie na svoju stranu. Posledné slovo v druhej 20-minútovke mala opäť Rimavská Sobota, ktorá dokázala vyrovnať na 4:4. V záverečnej tretine sa ani jednému mužstvu nepodarilo dostať puk do súperovej brány a tak muselo nasledovať predlženie. V ňom rozhodol svojim druhým zásahom v zápase Nicolas Gašpar. Druhý bod  z tohto dramatického súboja si teda po výsledku 5:4 pripísali Indiáni.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HKM Rimavská Sobota 5:4pp (1:2, 3:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 7. Gašpar (Jakúbek, Kobolka), 27. Lunter (Šramaty), 28. Pač (Jakúbek, Gašpar), 33. Lunter (Šramaty, Suľovský), 63. Gašpar (Gábor) – 9. Rákoš (Danko), 14. Ďaloga (Cútt, Soveľ), 26. Soveľ (Jakubík), 39. Ďaloga (Rákoš, Danko). Rozhodovali: Klejna, Kocúr – Zelený, Hanko; strely: 54:34; vylúčení: 1:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 418 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Nezačali sme optimálne. Napriek tomu, že sme vedeli, že Rimavská Sobota hrá veľmi organizovane a je nepríjemným súperom doma i vonku. Pripravovali sme sa na nich, no aj tak sme prehrávali osobné súboje. Hostia sa veľmi ľahko dostali do dvojgólového vedenia. Naši hráči si určite zaslúžia kredit, že sme sa dostali z tohto stavu pomerne rýchlo a že sme dokázali zvrátiť ten nepriaznivý stav, lebo dnes Rimavská hrala naozaj dobre. V závere tretej tretiny sme mali niekoľko vyložených príležitostí. Myslím si, že brankár Pončák podržal hostí a možno to mohlo byť aj za tri body. Remíza bola však vzhľadom na vývoj duelu spravodlivá.“

Vladimír Klinga, hlavný tréner HKM Rimavská Sobota: „Myslím si, že prvú tretinu sme boli my trošku lepší na puku, strelili sme dva góly, viedli sme. V druhej časti domáci zvýšili aktivitu, agresivitu aj pohyb. Napriek tomu sme išli do dvojgólového vedenia na 3:1. Potom sme upustili od systému, ktorý sme chceli hrať a domáci nám dali góly, ktorými sa dostali do vedenia. My sme ešte v druhom dejstve stihli vyrovnať. Domáci podľa mňa vyhrali zaslúžene.“