Niki Jaško: „Fanúšikovia boli veľkým faktorom pri mojom rozhodovaní“

Včera sme vás informovali o veľkej posile, ktorá prichádza do nášho tábora tesne pred play off. Niki Jaško prichádza do Žiaru nad Hronom ako najlepší strelec súťaže.

Je to na mňa aj určitý tlak, vnímam to ako zodpovednosť, že práve kvôli tomu som sa presunul do Žiaru. Prišla dôležitá časť sezóny a treba to potvrdiť.

Na korčuliach stojí odmalička. Počas svojej kariéry vyskúšal extraligu, zahral si aj vo Fínsku, v Amerike a bol členom reprezentačného výberu Orange 20.

„Prvýkrát som stál na korčuliach v Maďarsku, v Székesfehérvári, okrem jednej sezóny, ktorú som strávil vo Fínsku som hokejovo vyrastal v mládežníckych kategóriách Slovana Bratislava a skoro dve sezóny som strávil v Amerike.“

Ako mladému reprezentantovi mu tesne ušla účasť na majstrovstvách svete do 20 rokov 2017/2018, kedy ho na Vianoce ako posledného tréneri vyradili z nominácie.

„Bolo to smutné, ale tréneri sa tak rozhodli.“

Niki je synom známeho trénera Jána Jaška, ktorý bol ako hráč reprezentantom Československa, dlhoročnou oporou Slovana Bratislava, Dukly Trenčín a známych fínskych klubov, v ktorých pôsobil sedem sezón. Ako hlavný tréner pôsobil na lavičke Székesfehérváru, Zvolena, Nitry, Slovana Bratislava, Popradu a fínskeho JHT. Zaujímal nás jeho názor, na Nikiho prestup z Bratislavského hokejového klubu do Žiaru nad Hronom.

„Otec nechal rozhodnutie na mňa, je to moje rozhodnutie a nenamietal proti tomu.“

Na vlastnej koži zažil v pozícii súpera aj fantastickú atmosféru, ktorá vládne na našom štadióne počas každého zápasu.

„Fanúšikovia boli veľkým faktorom pri mojom rozhodovaní. Veľmi sa na nich teším, celkovo na tú atmosféru, veľmi sa mi to tu páčilo a verím, že v play off to bude ešte lepšie.“

Foto: facebook.com

Please follow and like us:
fb-share-icon