Norbert Javorčík: “Musíme hrať jednoduchší hokej a dať do toho viac energie!”

Po včerajšom nevydarenom vystúpení proti mladým reprezentantom, sa proti Považskej Bystrici potrebujeme ukázať v úplne inom svetle, ukázať bojovnosť a najmä zvýšiť efektivitu premieňania streleckých príležitostí.

Dnes nás čaká úplne iný súper, ktorého sme v tejto sezóne ešte nezdolali. Káder a obraz hry Panterov tvoria skúsení hráči, na čele s Patrikom Lušňákom. Dnes môžeme očakávať, že opäť nenechajú nič na náhodu a pricestujú odhodlaní uchmatnúť si víťazstvo aj vo štvrtom vzájomnom zápase.

Po včerajšom neúspechu sme požiadali o názor trénera Norberta Javorčíka. Zaujímalo nás, v čom vidí hlavné príčiny prehry s 18-kou a čoho sa musíme proti Panterom vyvarovať!

“Dnes budeme musieť určite hrať jednoduchší hokej a dodržiavať systémové veci. Nebrať zodpovednosť len na seba a riešiť situácie len jeden proti jednému. Neustále si hovoríme ako chceme zakladať útoky, prechádzať útočnú modrú čiaru, ako chceme hrať v útočnom pásme, napádať, či hrať smerom dozadu. V zápase s 18-kou sme veľa situácií riešili veľmi intuitívne. Dnes to musíme zmeniť a chceme ukázať aj oveľa viac energie ako včera.”

Please follow and like us:
fb-share-icon