O výsledku rozhodla druhá tretina, dvojgólový strelec Srnka

Do Bratislavy sme cestovali v pozícii horšie postaveného tímu, ale odhodlaní zabojovať o víťazstvo a návrat medzi prvé štyri tímy, postupujúce do play off. Zápas sa hral v rodinnom prostredí štadióna v Hamuliakove, pred skromnou diváckou kulisou.

Do zápasu sme vstúpili aktívne a súpera sme prestrieľali v pomere 58 ku 39. Z úvodného gólu sme sa tešili už v 7. minúte, keď prihrávku Dobrého usmernil do brány Mihalík. V prvej tretine bola hra vyrovnaná, domáci aktívne napádali a na malom klzisku sa rýchlo dostávali do nebezpečných príležitostí. O vyrovnanie sa postaral v 14. minúte najproduktívnejší hráč a najlepší strelec bratislavského tímu, Jaško. Domáci mali k dispozícii ešte dve presilové hry, ktoré však nevyužili a do šatne sa odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1.

V druhej tretine sme nenechali nič na náhodu a hneď od úvodných minút sme sa do súpera zahryzli! Príležitosť zvýšiť skóre nám daroval svojim vylúčením Vintr, ale presilovú hru sme na gól nepremenili. Gólostroj naštartovala Uramova formácia v 24. minúte, keď sa do štatistík zapísal náš najproduktívnejší hráč Ivan Jakubík. V 26. minúte na 1:3 zvýšil kanonier Jakub Tatár. V 30. minúte, v neprehľadnej situácii dopravil puk za Megov chrbát skúsený Tomáš Nádašdi. V 36. minúte zaúradovala aj tretia formácia. Na 1:5 zvýšil Braňo Srnka, ktorý 6 sekúnd pred koncom druhej tretiny pridal aj 6. gól nášho tímu, keď mu do „prázdnej brány“ prihral Marek Heckl.

V tretej tretine sa zápas už iba dohrával, tréneri nechali vydýchnuť skúseným oporám a príležitosť dostávali hráči tretej a štvrtej formácie.

Bratislavský hokejový klub – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:6 (1:1, 0:5, 0:0)

Góly: 14. Jaško (Daráč, Paleček) – 7. Mihalík (Dobrý, Pač), 24. Jakubík (Uram, Tatár), 26. Tatár (Jakubík, Nádašdi), 30. Nádašdi (Uram, Jakubík), 36. Srnka (Petro, Goga), 40. Srnka (Heckl)

Zostavy:
Bratislavský hokejový klub: Mega – Furdek, Ščepko, Vintr, Ficel, Hochmann, Simon – Paleček, Jaško, Daráč, Glemba, Halabrín, Ernst, Hajduk, Palkovič, Kovačič

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela, Höger – Tomaška, Pač, Nádašdi, Pohanka, Káčer, Janovský, Heckl – Dobrý, Stümpel, Mihalík, Uram, Jakubík, Tatár, Petro, Srnka, Goga, Urgas, Baran, Daniš

Výraznou oporou tímu bol hneď vo svojom prvom zápase obranca Marek Pač

Vďaka pôsobeniu v extralige je veľmi dobre kondične pripravený, hral dôrazne, tvrdo a využíval každú príležitosť na strelu na bránu. Zaznamenal asistenciu pri otváracom góle Jožka Mihalíka.

Please follow and like us:
fb-share-icon