Obetavý tímový výkon nám priniesol ďalšie body

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC 19 Humenné 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Suchý (Demiters, Václav), 38. Chlepčok (Suchý), 60. Tatár (Chlepčok, Halama) – 4. Ťavoda (Safaralejev). Rozhodovali: Mĺkvy, Adamec – Klejna, Šebeň; strely: 42:43; vylúčení: 7:4 (navyše: Demiters 10min za nešportové správanie); presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 338 divákov.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Gabri, Demiters, Lopejský, Kobolka, Nádašdi – Jakúbek, Suchý, Václav – Gábor, Szypula, Hlinka – Chlepčok, Halama, Tatár – Kleja, Ganz, Molnár

HC 19 Humenné: Krasanovský – Zekucia, Lenďák, Ťavoda, Novický, Pulščák, Brincko, Stripai – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Lačný – Frič, Markuš, Farkaš

Náročným súbojom s Humenným sme uzavreli ťažkú trojzápasovú sériu. Ťažkú najmä z dôvodu nekompletného kádra a zostavy meniacej sa v každom zápase. Čo je však podstatné, vybojovali sme v nej šesť bodov!

Indiáni, povzbudení víťazstvom nad repre výberom, siahli na absolútne dno svojich síl a po bojovnom a obetavom výkone zaslúžene zvíťazili a dotiahli sa v tabuľke na Topoľčany a vďaka lepšiemu skóre preskočili Levice.

Zápas proti Humennému nezačal pre nás najlepšie, keď sme už v 4. minúte inkasovali gól po strele Ťavodu a nešťastnom teči Kobolku, 0:1. Chalani to ale nevzdali, dokázali sa otriasť a ešte do prestávky vyrovnal Suchý, po prihrávke Demitersa, 1:1.

Druhá tretina priniesla až 20 trestných minút, z čoho mohli ťažiť najmä hostia, ale vďaka výborne odohratým oslabovkám zostávalo skóre stále nezmenené. V 37. minúte sa Humenčania dostali ku štvorminútovej presilovke, v ktorej sa nedokázali presadiť a naopak knockoutoval ich Chlepčok, gólom vo vlastnom oslabení, 2:1.

V tretej tretine Humenné tlačilo, s cieľom čo najskôr vyrovnať a nervozita sa prejavila viacerými šarvátkami. Vynikajúcimi zákrokmi nás držal v hre brankár Noskovič, ktorý zaznamenal až 42 zákrokov, s úspešnosťou takmer 98%! Stav zostával nezmenený až do záverečných minút, keď opustil bránku Krasanovský a hostia sa snažili o vyrovnanie v power play. Puk sa ale dostal k Tatárovi, ktorý prvým gólom v sezóne spečatil naše víťazstvo.