Panterom sme podľahli aj štvrtýkrát, rozhodli dva rýchle góly z úvodu zápasu

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK 95 Považská Bystrica 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 14. Chlepčok (Babeliak, Romanov) – 1. Jakubec (Hrušík L., Zaťko), 5. Zlocha (Lušňák, Drevenák), 22. Drevenák (Surán, Lušňák)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:
Šimo – Pač, Kobolka, Jakúbek, Adamčík, Lunter, Polukhin, Sládok, Pulščák, Gašpar, Magdolen, Nádašdi, Hlinka, Babeliak, Romanov, Chlepčok, Buianov, Novotný, Hrabčák, Rajčan, Tatár

HK 95 Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, Ďurkech, Hrušík L., Pšurný, Jakubec, Surán, Turian, Drevenák, Zlocha, Lušňák, Dvonč, Duran, Urbánek, Rufati, Švantner, Omelka, Kukos, Vilchinskiy, Krieger, Murtazin

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí sa už po 18-tich sekundách hry ujali vedenia gólom z hokejky Jakubca. Ten si po chybe v defenzíve potiahol puk, dostal Šima na chrbát a do prázdnej brány skóroval. O pár minút neskôr sa Panteri opäť dostali k puku a Zlocha nikým nebránený strelou do poloodkrytej brány zvýšil na 0:2. Po dvoch rýchlo inkasovaných góloch si Indiáni zobrali oddychový čas. V 6. minúte mohli hostia pridať aj tretí gól, ale Indiánov zachránila žrď. Gól na hokejke mal v 10. minúte Jakúbek, ktorý dostal krížnu prihrávku, pálil bez prípravy, ale bránu minul. V 14. minúte sa Indiáni dostali do útočného pásma, Babeliak poslal na Chlepčoka krížnu prihrávku a ten strelou k pravej žrdi znížil na 1:2. Tri minúty pred koncom úvodnej tretiny sa Indiáni dostali do početnej výhody, ale vyrovnávajúci gól vsietiť nedokázali. Pár sekúnd pred zaznením sirény oslabil bol vylúčený Tatár, ale gól už nepadol.

Panteri početnú výhodu využili po zmene strán, keď Drevenák strelou z pravého kruhu poslal puk pomedzi Šimove betóny, 1:3. V 26. minúte si Indiáni dokázali vytvoriť niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no bez šťastnej koncovky. O minútu neskôr sa na Lampera rútil osamotený Chlepčok, ale jeho strela skončila len na zadnom plexiskle. V 32. minúte sa dostali Panteri do početnej výhody, ale Indiáni sa tlaku ubránili. V 35. minúte sa situácia otočila, ale stav zostal aj naďalej nezmenený.

V úvode záverečnej tretiny oslabil Indiánov Hrabčák, ale Panteri sa presadiť nedokázali. V 48. minúte sa do početnej výhody dostali Indiáni, ale strelecky sa trápili. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. V 55. minúte mohli Indiáni skórovať, ale Adamčík trafil len hornú žrď Lamperovej brány. Priebeh tretiny bol bez veľkých gólových príležitostí na oboch stranách. V závere tretiny sa Indiáni pokúšali o zníženie skóre v power-play, ale ich snaha gól nepriniesla. Panteri si záver postrážili a zaslúžene sa tešili z víťazstva aj vo štvrtom vzájomnom zápase.

Norbert Javorčík: „Myslím, že nás môže mrzieť úvod zápasu, kde sme veľmi laxne strácali puky a s istou dávkou nadľahčenia môžeme konštatovať, že sme súperovi prihrali na dva góly. Našimi veľmi jednoduchými chybami sme mu dovolili dostať sa do dvojgólového vedenia. Myslím, že postupne sme dokázali hru vyrovnať. V prvej tretine nám celkom pomohol gól na 1:2. Škoda toho nešťastného gólu v oslabení, ktoré sme hrali veľmi slušne. Na konci sme puk, ktorý by mal končiť vonku, dali súperovi, ktorý to využil na strelenie gólu. Potom sme sa sympaticky snažili tlačiť do brány. V druhej tretine sme mali šance, gól na 2:3 visel na vlásku, ale nepadlo to tam. V tretej tretine nám chýbala energia. Súper bol hokejovejší, postrážil si vedenie, či už v oslabovkách, v hre 5 na 5, aj pri našej power-play. Tam si súper veľmi skúsene víťazstvo uhájil, k čomu mu samozrejme gratulujem. Myslím, že sa na nás prejavuje to, že sme boli veľmi rýchlo hodení do zápasového kolotoča, keď sme na spoločný tréning mali len jeden deň a hneď sme odohrali dva zápasy za sebou. Nemyslím si, že je správne to, čo sa udialo.“