Partizánskemu sme odplatili prehru z prvého zápasu, ukážkovým gólom sa blysol Oliver Stümpel

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Iskra Partizánske 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 12. Mihalík (Uram, Jakubík), 17. Tatár (Magdolen, Pohanka), 33. Molnár (Stümpel J.), 49. Uram (Mihalík, Jakubík), 59. Stümpel O. (Dobrý, Stümpel J.) – 48. Peniaška (Gašparovič)
1326 divákov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Höger, Nociar, Mihalík, Stümpel J., Srnka, Daniš, Dubina, Iždinský, Tatár, Stümpel O., Molnár, Gonda, Nádašdi, Dobrý, Káčer, Pohanka, Bitala, Jakubík, Magdolen, Baran, Uram, Heckl

HK Iskra Partizánske – Komžík (Chrenko), Vlčan, Smatana, Klopan, Dušička, Ondruška J., Cvejn, Školka, Struhár, Gašparovič, Ondruška P., Tvrdík, Káčer, Adámik, Peniaška, Mihalik, Tupý

Prvá tretina začala vyrovnaným hokejom a oba tímy sa postupne dostávali do hry. Prvú obrovskú príležitosť poslať indiánov do vedenia mal v 6. minúte Tatár po presnej prihrávke Srnku, no puk v bráne hostí neskončil. Vzápätí ohrozil domáceho brankára Školka, ktorý dostal krížnu prihrávku od Gašparoviča, no bránu tesne minul. V 10. minúte daroval indiánom Peniaška početnú výhodu, v ktorej sa Mihalíkovi podarilo trafiť pravý horný roh brány hostí a dostať svoj tím do vedenia. V 15. minúte domácim opäť daroval početnú výhodu kapitán hostí, no tentokrát sa počas nej gólovo presadiť nedokázali. V 17. minúte sa Tatár dostal k puku a nikým nebránený spred brány hostí zvýšil vedenie indiánov na 2:0. V závere tretiny oslabil domácich Baran, no indiáni sa dokázali ubrániť a stav po prvej tretine zostal nezmenený.

Hneď v úvode tretiny ohrozil Högera nebezpečnou strelou Mihalik a neskôr sa pred neho natlačil Tvrdík, no domáci brankár si s týmito situáciami poradil. Do druhej tretiny nastúpili hostia aktívnejšie a viackrát ohrozili bránu indiánov. Obrovskú príležitosť zvýšiť skóre mal v 24. minúte Jakubík, ktorý dorážal odrazený puk od výstroje brankára po prudkej strele Urama, no puk do brány nedostal. Nebezpečnú krížnu prihrávku vyslal v 26. minúte na Urama Jakubík, ale puk Uramovi na strelu nesadol. O pár minút neskôr ohrozil strelou z pravej strany Högera Káčer, no puk skončil v jeho lapačke. Oba tímy boli v druhej tretine veľmi vyrovnané a brankári sa prezentovalí efektnými zákrokmi. V 32. minúte získali domáci početnú výhodu po faule Mihalika a dokázali ju využiť, keď Jozef Stümpel presnou prihrávkou našiel Molnára a ten prudkou strelou od modrej čiary zvýšil na 3:0. V závere tretiny brankár Komžík poskytol indiánom početnú výhodu a domáci partizánčanov uzavreli vo vlastnom pásme. Peknú akciu v závere tretiny vymyslel Uram, poslal puk na Olivera Stümpela, ktorý nahral svojmu otcovi, no ten puk do brány nedostal.

Do poslednej tretiny vstúpili aktívnejšie domáci hokejisti a Komžík musel byť v pozore. Jakubík mohol v 45. minúte pridať ďalší gól, keď puk prešiel brankárovi hostí pomedzi nohy, no stihol sa otočiť a zakryť ho lapačkou. V 46. minúte Komžíka vystriedal Chrenko kvôli problémom s betónom, no po pár minútach sa opäť vymenili. V 48. minúte indiáni inkasovali po góle Peniašku, ktorý poslal puk do siete Högera pomedzi jeho nohy. Vzápätí na to Uram v neprehľadnej situácii zvýšil už na 4:1. Piatym gólom v závere zápasu prispel aj mladý Stümpel, ktorý po ideálnej prihrávke Dobrého bez prípravy nedal šancu brankárovi hostí a indiáni sa tak tešili z trojbodového domáceho víťazstva.
Zdroj: promosport.sk

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli, povzbudzovali a vytvorili rekordnú návštevu sezóny! Bol to aj pre nás veľký zážitok, ĎAKUJEME!