Po výbornom úvode dráma, rozhodli až nájazdy

HC 19 Humenné – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 po SN (0:2, 1:0, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 38- Pichnarčík (Velichkin, Hvila), 55. Horvát (Borov), rozhodujúci nájazd Krajňák – 7. Lunter (Jakúbek, Šramaty), 16. Gašpar (Polukhin, Václav)

Zostavy:
HC 19 Humenné:
Rabčan – Pichnarčík, Poroshin, Španko, Ťavoda, Chovan, Ivanov, A. Markuš – Horvát, Krajňák, Borov, Hvila, D. Markuš, Velichkin, Solomonchak, Šimčák, Lačný, Macko, Farkaš, Miškuf

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ovečka – Polukhin, Kobolka, Čulík, Andersons, Buianov, Hlinka – Jakúbek, Šramaty, Lunter, Magdolen, Gašpar, Václav, Babeliak, Rajčan, Hrabčák, Novotný, Gubančok, Tatár

Od úvodu sme sa do súpera nebojácne zahryzli a hneď ako prvý vyslal na Rabčana tvrdú strelu Jakúbek. Domáci po faule Šramatyho roztočili presilovkový kolotoč, ktorý sme našťastie ubránili. Mladý center sa po návrate na ľad okamžite prezentoval nebezpečným streleckým pokusom. Ten ešte v bráne neskončil, ale odrazený puk putoval k Jakúbekovi, ktorý medzi kruhmi našiel nikým nebráneného Luntera a ten prudkou strelou otvoril skóre zápasu, 0:1. Na ďalší gól sme si museli počkať až do 16. minúty. Polukhin nastrelil od modrej a tesne pred brankárom tečoval puk za chrbát Rabčana Gašpar, 0:2.

Do druhej tretiny sme vstúpili presilovkou, ktorú sme ale nedokázali využiť. Z následného protiútoku domácich vzišla prudká strela, ktorú Ovečka zneškodnil. Úvod tretiny bol mimoriadne nervózny a rozhodca udelil až 8 trestných minút. Mrzieť nás môžu dve za sebou nasledujúce presilové hry o dvoch hráčov, ktoré sme nevyužili a vzápätí, po druhom vylúčení Šramatyho, sme odolávali mohutnému tlaku. Skvelými výkonmi nás ale podržal brankár Ovečka. Humenné pokračovalo v tlaku aj po skončení presilovky, ale bez gólového efektu až do 38. minúty, kedy domácich vrátil do zápasu kapitán Michal Pichnarčík. Nikým nebránený zareagoval na vyrazený puk a prestrelil Ovečku, 1:2.

Hneď v úvode záverečnej tretiny mohlo byť vyrovnané, ale Velichkin netrafil úplne odkrytú bránku Juraja Ovečku. 48. Minúta priniesla veľmi nevídané gesto fair play od Martina Jakúbeka. Pri avizovanom vylúčení na strane domácich prišiel za rozhodcom, situáciu mu vysvetlil a rozhodca trest odvolal. Dôležité momenty prišli v polovici tretej tretiny. Vylúčenie Kobolku sme ešte ustáli, ale po jeho návrate sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Borov ušiel Kobolkovi poza našu bránu, prihral Horvátovi a ten bez prípravy skóroval, 2:2. Do konca stretnutia už ďalší gól nepadol a nasledovalo predĺženie.

Naháňačka troch proti trom priniesla viacero dobrých gólových príležitostí. Azda najväčšiu mal Maťo Magdolen, ktorý nastrelil len žŕdku Rabčanovej brány. Obaja brankári vytiahli množstvo vynikajúcich zákrokov a aj ich zásluhou putoval zápas do nájazdov. V nich sme skórovať nedokázali a z Humenného sme si preto odniesli len jeden cenný bod.

Norbert Javorčík: „Dnes sme odohrali veľmi slušný zápas. Z našej strany hodnotíme veľmi kladne najmä prvú a tretiu tretinu. V druhej nám chýbala lepšia kontrola puku, čím sme vrátili súpera naspäť do hry. Celkovo si myslím, že záver základnej časti nám vyšiel, ťažkých súperov, Topoľčany, aj Humenné sme pripravili o body, čo si myslím, že je dobrý signál pred záverom sezóny. Dnes to bol dobrý zápas, samozrejme nemôžeme byť spokojní s výsledkom, ale s predvedenou hrou určite spokojní sme.“