Po výbornom úvode nakoniec dráma, o víťazstve rozhodol Suchý

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom –  HK ‘95 Považská Bystrica 3:2  (2:1 1:1 0:0)
Góly: 1. Jakúbek, 5. Fekiač (Jakúbek, Gabri), 36. Suchý (Szypula, Gabor) – 12. J. Zlocha (Cíger), 32. Urbánek (Cebák, J. Zlocha)

Zostavy:
HK MŠK Indián Žiar nad Hronom:
 Petrík – Pač, Gábri, Demiters, Šeliga, Ganz, Kobolka, Lopejský, Čulík  –  Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Gabor, Suchý, Szypula, Václav, Giertl, Kováč, Chlepčok, Halama, Magdolen

HK ‘95 Považská Bystrica: Pajpach – Martiška, Omelka, Droppa, Cebák, Zlocha A., Ďurkech, Gachulinec, Nesterov – Cíger, Rufati, Lušňák, Urbánek, Zlocha J. Jakubec, Kraut, Tománek, Ligas, Švantner, Pšurný, Sádecký

Indiáni sa hneď z prvého útoku ujali vedenia 1:0, keď v bezprostrednej blízkosti brankára Pajpacha zamiešal puk Jakúbek a poľahky zakončil. Následne hostia ponúkli domácim presilovú hru, ktorú Indiáni zahrali podľa predstáv trénera Šimka a po zakončení Fekiača bolo už v 5. minúte 2:0. Hráčov Považskej Bystrice to však nevyviedlo z miery a v nasledujúcich minútach boli diváci svedkami hry zo strany na stranu, s množstvom šancí na oboch stranách. Presadiť sa však podarilo hosťom v 12. minúte, keď po prihrávke Cígera Zlocha znížil na 2:1. V úplnom závere prvej tretiny ponúkli domáci súperovi svojou nedisciplinovanosťou presilovku o dvoch hráčov, v ktorej si hráči Panteri urobili z domácej bránky strelnicu, no žiadny puk neskončil za chrbtom brankára Petríka.

Prostredné dejstvo stretnutia od úvodu pokračovalo vo vyrovnanom tempe na oboch stranách. O dramatický moment sa postaral v 28. minúte Jakúbek, ktorý sa tečovaným pukom dostal do samostatného nájazdu, no premeniť sa mu ho nepodarilo. V 32. minúte sa potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“, keď svoju presnú mušku predviedol hosťujúci Urbánek. Strelou z ľavého kruhu nedal šancu Petríkovi, čím vyrovnal na 2:2. Domácich však vyrovnanie nezaskočilo, ba práve naopak. Odpovedali naň najlepšie ako mohli a už po troch minútach sa druhýkrát v zápase ujali vedenia. Strieľanú prihrávku tečoval do bránky Markus Suchý, 3:2. Indiánov strelený gól povzbudil a v závere tretiny sa prezentovali zvýšeným tlakom, ktorý však už ďalší gól nepriniesol.

Úvod tretej tretiny sa niesol v snahe o strelenie vyrovnávajúceho gólu hráčov Považskej Bystrice, keď sa prvá päťminútovka hrala takmer výlučne v obrannej tretine Indiánov. Až v polovici záverečnej tretiny sa domáci tím začal presadzovať v jednotlivých herných činnostiach, čím sa obraz hry vyrovnal. S ubúdajúcim časom sa však chuť hráčov súpera na vyrovnávajúci gól zvyšovala, čo vyústilo až do záverečnej power play, ktorá už ale gól nepriniesla. Stretnutie skončilo výsledkom 3:2 a Indiáni sa potešili z piateho víťazstva v rade.

Please follow and like us:
fb-share-icon