Pohárové vystúpenie nám nevyšlo, Trnave sme podľahli po divokej prestrelke 4:8

Mladý Indiáni sa postavili v ostrej konfrontácii proti skúsenému tímu Trnavy. Gladiátori nastúpili so skúsenými oporami a od úvodu predviedli oku lahodiaci hokej, ktorunovaný víťazstvom a postupom do ďalšieho kola.

Pre náš skladajúci sa tím to bol v poradí tretí prípravný zápas a obrovská dávka skúseností, na ktorých môžu ďalej stavať.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Gladiators Trnava 4:8 (0:4, 1:4, 3:0)

Góly: 40. Ďuriš (Gubančok, Nociar), 56. Srnka (Babeliak), 58. Lunter (Chlepčok, Buyanov), 60. Pač (Tatár, Murtazin) – 9. Šandor, 11. Kukumberg (Antonov, Miklík), 16. Mrava (Marton, Adamčík), 20. Okoličány (Holovič, Mišurda), 24. Okoličány (Rašin, Mrava), 29. Jurák (Antonov, Semaňák), 33. Kupka (Kukumberg, Poldruhák), 35. Holovič (Jurák, Okoličány)

Zostavy:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko (Mosný) – Duran, Kobolka, Lunter, Giertl, Sarvaš, Buyanov, Debnár, Babeliak, Srnka, Danielčák, Pač, Dubina, Václav, Murtazin, Tatár, Nociar, Hlinka, Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

HK Gladiators Trnava: Hollý (Rekoš) – Hajda, Semaňák, Jurák, Holovič, Okoličány, Schmidt, Rašin, Antonov, Kukumberg, Miklík, Pejkovič, Poldruhák, Ružek, Kupka, Šandor, Mišurda, Marton, Adamčík, Mrava

Do obrovskej šance sa v prvých minútach zápasu dostal Miklík, ktorý sa blysol prudkou strelou z pravej strany, no gól z toho nebol. V 6. minúte po faule Pejkoviča získali Indiáni početnú výhodu, počas ktorej sa im podarilo dostať do veľkej skrumáže pred brankárom Hollým. Do brány sa pokúšal puk dotlačiť Srnka, no neuspel. Po chybe v domácej obrane sa v 9. minúte do úniku dostal Šandor a nemýlil sa, 0:1. O dve minúty na to si od mantinelu potiahol puk Antonov, dostal sa až k Šimkovi puk poslal na Kukumberga, ktorý zvýšil na 0:2. V 14. minúte Okoličány poskytol faulom domácim možnosť skórovať, ale Indiáni sa nedokázali gólovo presadiť. V 16. minúte poslal Marton krížnu prihrávku popred Šimkovu bránu na Mravu, ktorý rozvlnil sieť domácich, 0:3. V poslednej minúte prvej tretiny sa individuálne prekľučkoval až k Šimkovi Okoličány, ktorý sa postaral o 4-gólový náskok.

V úvode druhej tretiny sa do gólovej šance dostal Babeliak, ktorý nikým nebránený vyslal na Hollého prudkú strelu, ale na gól to nestačilo. Nedáš, dostaneš sa potvrdilo v 24. minúte, keď sa k puku dostal Okoličány a strelou do pravého horného rohu zvýšil na 0:5. Gliadiátori mali oveľa viac z hry a Šimko musel byť stále pozorný. V 29. minúte Srnka daroval hosťom početnú výhodu, ktorú aj okamžite využili, keď Antonov vysunul Juráka a ten pomedzi betóny poslal puk za chrbát Šimka, 0:6. V 33. minúte sa po chybnej rozohrávke za domácou bránou dostali k puku Gladiátori a Kupka prudkou strelou spomedzi kruhov prekonal domáceho gólmana, 0:7. O dve minúty na to početnú výhodu po faule Hlinku využili hostia, keď strelou z ľavého kruhu prispel gólom Holovič, 0:8. Pár sekúnd pred koncom tretiny sa Indiáni dostali do útočnej tretiny a Ďurišovi sa podarilo znížiť na 1:8 strelou spomedzi kruhov.

Do poslednej tretiny vstúpili opäť aktívnejšie hostia, keď mal gól na hokejke Miklík, ale Mosný svoj tím podržal. Obrovskú gólovú príležitosť mal v 48. minúte domáci kapitán Tatár, ktorý pálil na Rekoša z pravého kruhu, ale puk tesne minul bránu. O pár minút na to skvelým zákrokom v bráne podržal Indiánov Mosný, ktorý vychytal Kupkovu prudkú strelu. Ďalší gól mal na hokejke Murtazin a neskôr Tatár, ktorým sa ale nepodarilo prekonať trnavského brankára. V 56. minúte sa Indiáni dostali k slovu Indiáni, Srnka si potiahol puk a strelou do pravého horného rohu rozvlnil sieť Rekoša, 2:8. V 58. minúte sa Indiáni v oslabení dostali do rýchleho protiútoku a Lunter strelou z pravej strany vymietol pravý horný roh, 3:8. V záverečnej minúte sa podarilo Indiánom opäť skórovať, keď gólom prispel kapitán Pač a uzavrel skóre zápasu na 4:8.

Norbert Javorčík: „Dnes sme narazili na kvalitného súpera, ktorý bol na zápas veľmi dobre pripravený. Hneď od úvodu sme urobili veľa chýb pri napádaní, aj v našom obrannom pásme. V obrane sme neboli dostatočne dôrazní, čo takí hráči, ako má teraz Trnava k dispozícii, využili. Musíme uznať kvalitu súpera, ktorý bol počas celého zápasu lepší a v prvých dvoch tretinách rozhodol o svojom víťazstve.“

Najbližší prípravný zápas odohrajú Indiáni v stredu, 1.9.2021 o 18:00, kedy v Slovalco aréne privítajú Slovan Bratislava.

Please follow and like us:
fb-share-icon