Prvý štvrťfinálový zápas ovládla Dubnica, jediným úspešným strelcom Halama

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly:  20. Tábi (Zaťko), 30. Ondruš (Tábi, Ďuriš) – 15. Halama (Gabor, Tatár)

Zostavy:

TSS Group Spartak Dubnica: Lietava – Zaťko, Trška, Tábi, Ďuriš, Beták, Mikuš, Švec, Géci, Škvarek, Mikula, Janík, Chatrnúch, Kristín, Haščák, Lunter, Putala, Maniaček, Korbel, Huhtela, Ondruš

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Čulík, Jakúbek, Suchý, Szypula, Kobolka, Ganz, Gašpar, Magdolen, Václav, Demiters, Gabri, Tatár, Halama, Gabor, Lopejský, Molnár, Čunderlík, Šeliga, Brumerčík

V úvode prvej tretiny diváci videli opatrný hokej. Prvá domáca gólová príležitosť prišla v 7. minúte, keď spomedzi kruhov nebezpečne pálil Beták, ale Noskovič podržal svoj tím. V 9. minúte oslabil Indiánov Gašpar, ale skóre sa nemenilo. Menilo sa až v 15. minúte, keď Halama strelou spomedzi kruhov rozvlnil sieť Lietavu, 0:1. Indiáni v závere tretiny inkasovali gól do šatne, po strele Tábiho z ľavého kruhu, ktorá znamenala vyrovnanie.

Prostredná tretina sa prezentovala rýchlym hokejom s väčšou aktivitou na strane Indiánov. Domáci sa v 30. minúte dostali do početnej výhody a už po šiestich sekundách hry sa dostali do vedenia strelou Ondruša k bližšej žŕdke, 2:1. Vyrovnať mohol v závere tretiny Szypula, ktorý chcel využiť chybu v defenzíve domácich, ale Lietava predviedol úspešný zákrok. Stav stretnutia sa už nemenil.

Dubničania nevyužili početnú výhodu v 45. minúte. Nevyužili ju ani o pár minút na to Indiáni a obidva tímy sa strelecky trápili. Nastrelený puk chcel do bránky tečovať v druhej polovici tretiny Magdolen, ale Lietava bol pozorný. V závere tretiny sa individuálnou akciou prekľučkoval pred Lietavu Gabor, ale na vyrovnanie to nestačilo. Indiánom sa nepodarilo skórovať ani v hre bez brankára a prvé víťazstvo v sérii si tak pripísali domáci.

Ján Šimko, tréner Indiánov: „Nemyslím si, že nás súper zaskočil. Hodnotím to pozitívne. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. V takýchto zápasoch potrebujeme podať stopercentný výkon nielen z hľadiska nastavenia hláv, ale aj z hľadiska systému. Mal som taký pocit, že nie všetci chlapci boli hlavou v zápase a to nás stálo tie dva góly, ktoré vznikli po chybách, ktoré by sa nemali v takýchto zápasoch stávať. Na druhej strane, takýto zápas si vyžaduje viac odvahy, viac presnosti v ofenzíve. Mali sme menej času na regeneráciu, ale celkovo to bol dobrý zápas. Potrebujeme spresniť zakončenia a byť viac odvážni. My nemáme na čo čakať,  pre nás nemôže byť maximum postup do štvrťfinále!“