Sériu zápasov na ľade súpera ukončíme v Skalici

Máme po reprezentačnej pauze a dnes nás čaká posledný duel z dlhej šnúry zápasov vonku. Na rozdiel od minulého piatku, keď sme cestovali do ďalekého Humenného, tentokrát budeme bojovať na západe, v Skalici. Tento súboj vypukne o 17:00.

Už v spomínanom zápase v Humennom, z konca minulého pracovného týždňa, nám líder tabuľky dal príučku a zvíťazil 7:0. Deväťdňová prestávka nám určite padla vhod. Do Skalice ideme s novými načerpanými silami a čistými hlavami. Do zostavy sa po zraneniach postupne vracajú aj chýbajúci hráči, ale stále ešte nie sme v plnej sile ako na začiatku sezóny. Dnes sa pre nás začína nielen druhá polovica sezóny, ale veľmi dôležitá časť, v ktorej budeme tvrdo bojovať o každý jeden bod!

So Skalicou sme odohrali v aktuálnej sezóne dva, gólovo bohaté, zápasy. Sezónu sme otvorili na ich domácom ľade, kde sme odvracali výsledok 4:0 z úvodnej tretiny. Nakoniec zápas skončil 5:4 pre domácich. Doma sme im prehru vrátili výsledkom 6:2, ku ktorému prispeli dvomi gólmi Hugo Kováč a Martin Jakúbek.

Potrebujeme sa vrátiť do formy a aj s hráčmi, ktorí sa postupne uzdravujú a vracajú, potrebujeme opäť začať zbierať body. Po dvadsiatich troch zápasoch ich máme na konte tridsať a to nás radí v tabuľke na deviatu priečku. Náš dnešný súper odohral o jeden zápas viac, ale získal o štrnásť bodov viac, a tak je na slušnom štvrtom mieste.

Skaličania sa pomaly otriasajú z odchodu svojich dvoch najskúsenejších mien Petra Obdržálka a Juraja Juríka, ktorí posilnili extraligovú Duklu Trenčín. Aj napriek týmto citeľným stratám, Záhoráci stratili z posledných siedmich stretnutí len štyri body.

Z druholigovej Senice získali na výpomoc skúseného 41-ročného útočníka Reného Jarolina, ktorý v časoch najväčšej extraligovej slávy Skalice, patril k jej najväčším oporám. Zo zverencov trénera Michala Ružičku je doposiaľ najproduktívnejší 20-ročný Richard Nemec, ktorý z dvadsiatichdvoch odohratých stretnutí dokázal vyťažiť šesť gólov a trinásť asistencií.

Už najbližšiu stredu sa opäť stretneme v našej Slovalco aréne, na predvianočnom zápase proti Topoľčanom, ale dnes všetci držíme palce našim „indiánom“ na Zahorí. Veríme, že sa nám podarí prelomiť sériu neúspechov a zopakovať domáce víťazstvo!

Please follow and like us:
fb-share-icon