Sme vo štvrťfinále!

Cieľ našej misie je splnený! Vyhrali sme druhýkrát v Považskej Bystrici, čo sa nám v základnej časti nepodarilo ani raz. Chlapci sa nevzdali ani keď prehrávali a v záverečnej tretine prevalcovali Panterov výsledkom 0:4!

Vďaka bojovnosti až do poslednej sekundy sme zaslúžene zvíťazili a postúpili sme do štvrťfinále. Prepísali sme históriu, pretože je to najväčší úspech, aký kedy žiarsky hokej dosiahol! Máme dva dni na oddych a prípravu, pretože už vo štvrtok cestujeme na prvý zápas do Dubnice.

HK ’95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:5 (0:0, 2:1, 0:4)

Góly: 25. Ligas (Pšurný, Haluška), 39. Droppa (Cíger, Lušňák) – 24. Gabor (Szypula, Fekiač), 42. Fekiač (Pač, Gašpar), 50. Demiters (Fekiač), 55. Szypula (Václav, Kobolka), 60. Gašpar (Jakúbek)

Zostavy:

HK ’95 Považská Bystrica: Pajpach– Cebák, Droppa, Cíger, Huna, Lušňák, Ďurkech L., Ďurkech J., Tománek, Zlocha, Urbánek, Hlinka, Meszároš, Ligas, Rufati, Haluška, Kraut, Omelka, Sádecký, Pšurný, Švantner

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Kobolka, Ganz, Szypula, Suchý, Gabor, Demiters, Gabri, Tatár, Halama, Magdolen, Lopejský, Šeliga, Václav, Giertl, Chlepčok

Na ľad nastúpili obe mužstvá s rovnakým cieľom, zvíťaziť a postúpiť do štvrťfinále. V 6. minúte to pred Petríkom horelo a domáci sa mohli ujať vedenia, ale stav sa nemenil. O minútu neskôr si Lušňák svojou aktivitou v útočnom pásme vypýtal početnú výhodu, no Panteri ju nevyužili. V druhej polovici tretiny si zahrali presilovku Indiáni, počas ktorej nedali Pajpachovi vydýchnuť, ale skóre sa ani tentokrát nemenilo. V závere tretiny sa hra viac otvorila, diváci videli viacero gólových príležitostí, ale obaja brankári si aj naďalej držali čisté konto. 

Úvod prostrednej tretiny priniesol hru 4 na 4. Indiáni sa v 24. minúte ujali vedenia, keď Gabor backhandovým zakončením poslal puk pomedzi Pajpachove betóny, 0:1. Indiáni sa však z gólu tešili len pár sekúnd. Domáci sa dostali do prečíslenia, Pšurný krížnou prihrávkou našiel Ligasa a ten strelou bez prípravy pohotovo vyrovnal na 1:1. V 26. minúte oslabil Indiánov Fekiač a Panteri sa mohli dostať do vedenia, ale Lukáš Ďurkech opečiatkoval len hornú žŕdku. Po vyrovnanej pasáži sa do útočného pásma dostali Panteri, Droppa pálil od modrej a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste, 2:1. 

V úvode záverečnej tretiny sa Indiánom podarilo vyrovnať skóre. Nikým nebránený Fekiač sa dobre zorientoval pred bránkoviskom, potiahol si puk a backhandovým spôsobom ho poslal do odkrytej bránky, 2:2. V 48. minúte získali Indiáni početnú výhodu, Demiters to zobral na seba a strelou od modrej rozvlnil sieť Pajpachovej bránky, 2:3. Kuriózna situácia sa odohrala v 53. minúte, keď Petrík avizoval posunutú bránku a Panteri sa zároveň tešili z gólu. Gól neplatil a Indiáni tak boli stále bližšie k víťazstvu. Záver tretiny bol vyburcovaný emóciami, čo spôsobilo viaceré tresty na oboch stranách. Zaváhanie domácej defenzívy potrestal v 55. minúte Szypula, keď v samostatnom úniku backhandovým zakončením prekonal Pajpacha, 2:4. Panteri sa v úplnom závere tretiny pokúšali vyrovnať hrou bez brankára, ale to im nevyšlo a postup do štvrťfinále play off, gólom do prázdnej bránky, poistil Gašpar.

Please follow and like us:
fb-share-icon