Štefan Stripaj ukončil trénerskú kariéru

Včerajší víťazný zápas bol posledným na trénerskej lavičke pre Štefana Stripaja, ktorý sa dnes rozhodol ukončiť svoju trénerskú kariéru. Štefan bol mužom, ktorý sa dlhé roky významnou mierou podieľal na rozvoji hokeja v Žiari nad Hronom a osobnosťou, ktorá spájala éru bývalého a súčasného hokeja v našom meste.

Rodák z východného Slovenska pôsobil v Žiari v 90-tych rokoch ako hráč a neskôr ako úspešný mládežnícky tréner. Jeho najväčším trénerským úspechom bol postup s dorastencami do baráže o extraligu, v poslednej sezóne bývalej hokejovej éry, po ktorej nasledovala dlhoročná prestávka.

Štefan bol neodmysliteľnou súčasťou hokeja aj po návrate do novej Slovalco arény. Od prvého dňa viedol tréningy formujúceho sa mužstva a nevynechal ani jeden zápas v druhej lige, či súčasnej Tipos SHL. Na trénerskej lavičke pôsobil po boku Pavla Igríniho, Lukáša Opátha a aktuálne aj Norberta Javorčíka.

Ďakujeme mu za všetko čo pre hokej v našom meste počas dlhých rokov urobil, za všetky odohraté minúty, ale aj odovzdané skúsenosti svojim zverencom. Bol veľmi významnou súčasťou nášho tímu a všetky úspechy, ktoré sme dosiahli sú aj jeho zásluhou. Do trénerského dôchodku mu prajeme len to najlepšie, hlavne veľa zdravia a radosti z hokeja, v pre neho nezvyčajnej pozícii diváka. U nás bude vždy vítaný a vždy bude pre neho miesto na tribúnach Slovalco arény. ĎAKUJEME!

Please follow and like us:
fb-share-icon