Súboj fariem, do Žiaru letia belasé nádeje

Máme za sebou zápas s Trnavou, ktorý nám nevyšiel podľa predstáv, ale musíme sa pozerať dopredu, pretože zápasy idú za sebou v rýchlom slede. Už dnes o 18:00 nás čaká posledný súboj zo štvorzápasovej série domácich zápasov. Tentokrát pricestujú do nášho meste Modré krídla Slovan.

Tento zápas je špeciálny tým, že ide o duel fariem HKM Zvolen a HC Slovan Bratislava, ktorí dlhodobo patria medzi absolútnu špičku na Slovensku. S týmto súperom máme z minulej sezóny vyrovnanú bilanciu. dvakrát sme sa z víťazstva tešili my a dvakrát mladíci z Bratislavy.

Naše mužstvo je odhodlané napraviť nie najlepší dojem zo stredy, keď nám Trnava dala lekciu z efektivity. Modré krídla mali dobrý štart do sezóny, keď doma porazili Topoľčany i Považskú Bystricu. Odvtedy, však, zaznamenali len štyri prehry v rade, a preto v tabuľke majú na svojom konte len šesť bodov. Nachádzajú sa na desiatom mieste o štyri body za nami. Treba ale podotknúť, že na rozdiel od nás, na mladých Slovanistov ešte čaká duel so slovenskou reprezentáciou do 18 rokov, a tak odohrali o jeden zápas menej ako my. Najproduktívnejším hráčom nášho dnešného súpera je zatiaľ 21-ročný útočník Ján Petriska, ktorý nazbieral v šiestich stretnutiach šesť bodov za tri góly a tri asistencie.

Ako už bolo naznačené, filozofia projektu Modré krídla je podobná tej našej, dávať mladým hráčom šancu a priestor v náročnej lige, akou Tipos SHL, bezpochyby, je. Podobne ako my, aj farma Slovana musela v stredu preglgnúť trpkosť prehry, keď schytala od Martina na jeho ľade debakel 8:2. Určite aj realizačný tím, ktorý je plný známych mien, urobí všetko preto, aby sa Bratislavčania vytiahli na naše mužstvo. Na pozícii hlavného trénera je legenda slovenských klzísk Ján Lipiansky. Asistenta mu robí o nič menej známejší Tomáš Slovák a ako športový manažér to všetko riadi ďalšia legenda Miroslav Lažo.

Čaká nás ďalší ťažký súboj o ligové body. Indiáni budú teraz ešte viac potrebovať vašu podporu, tak im príďte pomôcť a povzbudiť ich. Sme v tom spolu. Fandite Indiánom.

Please follow and like us:
fb-share-icon