Topoľčany sme zdolali, dvomi gólmi rozhodol Gašpar

So základnou časťou sme sa rozlúčili najlepšie, ako sa dalo. Oplatili sme Topoľčanom vysokú prehru z posledného zápasu a potešili sme sa z víťazstva. Dnešný zápas určite musel baviť všetkých fanúšikov na tribúnach, ktorým veľmi pekne ďakujeme za podporu a zároveň bol aj najlepšou možnou pozvánkou na najbližší zápas, v ktorom už pôjde o veľa. Najbližšie sa totiž stretneme budúci piatok, v domácom zápase kvalifikácie o postup do play off!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Topoľčany 3:1 (1:1,1:0, 1:0)
Góly: 15. Gašpar (Pač, Jakúbek), 35. Gašpar (Nádašdi, Václav), 51. Václav (Jakúbek, Šramaty) – 5. Kaščák (Tomčák, Kapičák)

Úvod zápasu lepšie vyšiel súperovi, ktorý sa dostal do vedenia strelou Kaščáka v 5. minúte. Adam Trenčan mal zakrytý výhľad, čo súperov strelec dokonale využil a poslal presne mierenú strelu k žrdi. Od úvodu si Topoľčany vytvárali hernú prevahu, ktorú sme však dokázali kontrolovať a postupne sa vývoj zápasu vyrovnal. Dôležitým momentom bola presilová hra, v ktorej Marek Pač vyslal tvrdú ranu od modrej čiary, ktorú tesne pred Kompasom tečoval za jeho chrbát Gašpar, 1:1.

Do druhej tretiny súper naskočil veľmi ofenzívne, ale ani jednu z vypracovaných šancí nedokázali využiť. Naopak my sme využili z minima maximum! Pozorne sme bránili a využili sme ponúknutú príležitosť. Po Nádašdiho strele od modrej čiary opäť tesne pred brankárom tečoval kto iný, ako Nicolas Gašpar, 2:1. Do konca tretiny sme nedokázali využiť dve ponúknuté presilovky, ale našťastie sme prežili aj oslabenie pri vylúčení nášho kapitána.

Záverečná tretina bola prevažne v réžii súpera, ktorý sa podľa očakávanie hneď od úvodu dostával do veľkého tlaku. Počas celého zápasu nás však držal nad vodou brankár Adam Trenčan, ktorý má obrovskú zásluhu na dnešnom víťazstve. Zaznamenal neuveriteľných 32 zákrokov, s úspešnosťou 97,50%! Viacerými famóznymi zákrokmi nedovolil Topoľčanom návrat do zápasu. Rozhodujúci moment, ktorý definitívne pochoval nádeje súpera na bodový zisk, prišiel v 51. minúte. Po osi Šramaty – Jakúbek, sa dostal puk k Václavovi, ktorý strelou do prázdnej brány definitívne potvrdil naše víťazstvo 3:1. V závere sme ustáli takmer dvojminútovú power play a víťazstvo sme si postrážili.

Norbert Javorčík: „Dve tretiny sme hrali veľmi slušný hokej. Úvod patril Topoľčanom, ale ešte počas prvej tretiny sme vyrovnali hru a aj v druhej tretine to bol z našej strany konsolidovaný výkon, aj čo sa týka súbojov, aj taktického zvládnutia herných situácií. V tretej tretine sme pár zbytočných pukov v obrannom, aj v útočnom pásme darovali súperovi a tým pádom sa veľmi jednoducho dostával k nám do pásma. Tú tretinu sme aj vďaka Adamovi Trenčanovi ustáli a ubojovali a veľmi dobrý výkon podali hráči, ktorí hrali v oslabovkách“

Please follow and like us:
fb-share-icon