Trnava sa tešila z víťazstva aj tretíkrát v sezóne

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Gladiators Trnava 3:7 (1:1, 2:3, 0:3)

Góly: 19. Fekiač (Jakúbek, Demiters), 26. Gábor (Kováč, Valent), 26. Gábor (Kováč, Pač) – 6. Urban (Kocúr), 26. Ružek (Hamid, Korím), 29. Ružek, 38. Okoličány (Miklík), 53. Kukumberg (Miklík, Urban), 55. Urban (Kupka, Dvonč), 60. Holovič (Jurák, Ružek). Rozhodovali: Kocúr, Konc st. – Kovalčík, Tomáš; strely: 50:41; vylúčení: 1:3; presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 594 divákov.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Mičík – Kobolka, Demiters, Pač, Ganz, Gabri, Hlinka, Lopejský – Jakúbek, Fekiač, Szypula – Gábor, Valent, Kováč – Zorvan, Suchý, Václav – Tatár, Halama, Chlepčok

HK Gladiators Trnava: Hollý – Rašin, Kliment, Hamid, Schmidt, Kocúr, Maarnela, Korím – Jurák, Holovič, Bodnár – Miklík, Kukumberg, Okoličány – Dvonč, Kupka, Ružek – Urban, Tóth, Miščík

Prvej strele Miklíka čelil Viktor Mičík už po necelej minúte hry. Indiáni vstúpili do zápasu aktívne, ale smolný moment prišiel v 6. minúte, keď po dravom prieniku Václava a zakončení Zorvana, zazvonila ľavá žŕdka trnavskej bránky. Z následného protiútoku paradoxne skórovali hostia, keď Urban obkrúžil bránku a prekonal Mičíka, 0:1. V 14. minúte mal vyrovnanie na hokejke Jakúbek, ktorý nedokázal dopraviť odrazený puk za Hollého, po strele Hlinku. Dočkali sme sa v závere tretiny, keď v presilovej hre parádne prevetral šibenicu Hollého bránky Fekiač, 1:1. V poslednej minúte ukázali svoje kvality Hugo Kováč a Kevin Gabor, ale druhý gól sa im pridať nepodarilo.

V 26. minúte prišli hviezdne momenty Kevina Gabora, ktorý najskôr dosledoval odrazený puk, ktorým nás poslal do vedenia 2:1 a o 10 sekúnd, po prihrávke Huga Kováča, zvýšil už na 3:1. Trnavský tréner reagoval oddychovým časom, ktorý padol na úrodnú pôdu. Po 9. sekundách hry “gladiátori” využili nepozornosť v našej defenzíve. Hamid vysunul Ružeka na útočnej modrej čiare a ten rutinérsky znížil na 3:2. O necelé tri minúty sa začínalo odznova, keď fatálna chyba Kobolku, ktorý prihral priamo na hokejku Ružeka, skončila vyrovnávajúcim gólom na 3:3. Príležitosť dostať sa opäť do vedenia prišla v polovici zápasu, po skrate Okoličányho, ktorý nepkne atakoval úderom do hlavy Chlepčoka. 5-minútovú presilovku sme však nedokázali využiť, naopak v jej závere sa v samostatnom nájazde mohol presadiť trnavský kapitán Jurák. V 38. minúte opäť šťastena stála pri “gladiátoroch”. Odrazený puk skončil na hokejke Okoličányho, ten nastrelil Hlinku a od neho sa odrazil puk za chrbát Mičíka, 3:4.

O definitívnom výsledku rozhodla tretia tretina a skúsenosti hráčov na strane hostí. V 53. minúte nás zavrela najúdernejšia firmácia Trnavy vo vlastnom obrannom pásme, Miklíl našiel pred bránkou úplne osamoteného Kukumberga, ktorý pohotovo zasunul puk pomedzi Mičíkove betóny za jeho chrbát, 3:5. O necelé tri minúty sa podobná situácia zopakovala. Kupka našiel na hranici bránkoviska osamoteného Urbana, ktorý druhým gólom v zápase a zároveň aj v sezóne, zvýšil už na 3:6. Defitívne uzavrel skóre zápasu na 3:7 v presilovke Marcel Holovič, ktorý nechytateľne prestrelil Mičíka 11 sekúnd pred koncom.

Ján Šimko, tréner Indiánov: “Presne bolo v tomto zápase vidieť mužstvo, ktoré má pohodu na hokejke a užíva si hokej a mužstvo, ktoré má už dosť dlhú dobu deku na sebe. Absolútne nie som spokojný ani s predvedenou hrou, ani s výsledkom a poviem otvorene, musia sa udiať nejaké zmeny na hráčskych postoch, pretože ak sa hráči boja hrať s pukom a odpaľujú puky od seba… Musíme začať od defenzívy, je to o práci, nikto nám nepomôže, prišiel som sem, je to krátky čas, ale toto nie je cesta, ako sa toto mužstvo môže zdvihnúť, aj keď snaha sa uprieť nedá a možno nasadenie, ale to jednoducho nestačí. Tento mančaft potrebuje trochu kľudu skúseností, vedieť si súpera podať, vedieť premeniť gólovú šancu, vedieť ustáť dvojgólový náskok a neriešiť tie situácie zbrklo, nezmyselným odpaľovaním pukov. Skutočne prvé dva zápasy, množstvo individuálnych chýb, či pri hre s pukom, či pri defenzívnych činnostiach, potom sa to odráža na pohode v defenzíve a tá deka pokračuje. Musíme s tým jednoducho niečo spraviť, pretože nie je mysliteľné prehrávať takýmto spôsobom.”