V Brezne bolo od prvých minút rozhodnuté, víťazstvo vychytal v seniorskej premiére junior Dúbravský

V dnešnom zápase si indiáni schuti zastrieľali. Breznianskych rytierov sme deklasovali vysoko 2:16, čo je výsledok, aký by sme v seniorskom hokeji za posledné roky asi márne hľadali. Na druhú stranu ale treba objektívne povedať, že proti nám dnes stálo mužstvo poskladané prevažne z mladých hráčov a veteránov, ktorí v domácom tíme zostali po momente, kedy bolo jasné, že Brezno nemá šancu na záchranu v súťaži.

Naopak našim hráčom dnešný zápas určite prospel a bol ideálnym naladením sa pred ťažkým záverom základnej časti. Nemôžeme sa ale uspokojiť výsledkom, pretože nás čakajú ešte dva zápasy, proti dvom najlepším tímom súťaže. Už v stredu privítame v Slovalco aréne Žilinu a základnú časť ukončíme zápasom v Humennom.

V našej bránke absolvoval premiéru v seniorskom hokeji 18-ročný zvolenský junior, Matej Dúbravský. Veľa práce nemal, ale veríme, že ho táto výhra potešila a dodala mu sebavedomie do ďalšej hokejovej kariéry. Veď kto by si neprial vstúpiť do „veľkého“ hokeja víťazne? 🙂

Tréner Ján Šimko: “Z dnešného zápasu berieme tri body, výsledok nebudem komentovať. Od včera sme sa, hlavne z mentálneho hľadiska na dnes pripravovali, aby sme si uhrali pre nás potrebné body. Zápas a súper sa definitívne zlomil po našom ôsmom góle v druhej tretine.”

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Brezno 2:16 (1:4, 1:5, 0:7)

Góly: 1. Kobolka (Jakúbek, Gašpar), 9. Pač (Gabor), 11. Čulík (Chlepčok, Demiters), 12. Szypula (Suchý, Kováč), 24. Barcík (Magdolen, Gabor), 30. Suchý, Szypula, Gabor), 36. Suchý, Szypula, Gabor), 38. Gašpar (Čulík, Fekiač), 38. Kováč (Szypula, Fekiač), 41. Demiters (Fekiač, Magdolen), 42. Pač (Šeliga, Barcík), 47. Gašpar (Fekiač, Jakúbek), 49. Magdolen (Gabor, Barcík), 50. Jakúbek (Fekiač, Gašpar), 51. Gabor (Magdolen), 60. Šeliga (Szypula) – 16. Zubák (Krasničan, Kaščák), 24. Ďördík (Tsyban, Krasničan)