V Brezne sme prehrali najtesnejším rozdielom, rozhodla tretia tretina

HK Brezno – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Góly: 42. Petrinec (Giertl, Ganz), 45. Bodnár (Giertl), 49. Kraut (Petrinec) – 2. Mihalík (Babeliak, Václav), 60. Lunter (Kobolka, Babeliak)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Gaško, Pač. Hlinka, Buianov, Duran, Benko, Kobolka – Lunter, Murtazin, Gašpar, Václav, Mihalík, Babeliak, Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Hús, Srnka, Adamčík

HK Brezno: Ovečka – Ganz, Petrinec, Homola, Španko, Boldižár, Tkachenko, Soveľ – Bodnár, Giertl, Kraut, Veselý, Kylnar, Šebest, Paulíny, Sojka, Melcher, Koštial, Zemko Bálint

O víťazstve breznianskych rytierov rozhodla prvá formácia, ktorá dosiahla všetky tri góly. Hneď v druhej minúte zápasu sme sa dostali do vedenia gólom Mihalíka. Domáci mohli skóre vyrovnať pri vylúčení Rybnikára, ale Indiáni dokázali presilovku ubrániť.

V druhej tretine sa hra vyostrila a rozhodca udelil až šesť trestov. Ani jeden z tímov však nedokázal presilovkové príležitosti využiť a dráma sa preniesla do záverečnej tretiny.

V nej zaúradovala najofenzívnejšia formácia rytierov, ktorá v priebehu necelých siedmich minút strelila tri góly a rozhodla o osude zápasu. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Petrinec, Bognár a Kraut. Indiáni sa pokúšali o kontaktný gól, ale v ceste im stál brankár Ovečka, ktorý zaznamenal v zápase 29 úspešných zákrokov a úspešnosť viac ako 93%. Indiáni sa dočkali gólu až v úplnom závere, kedy sa v power play presadil Lunter. Zostávajúcich 20 sekúnd už Breznania ubránili a potešili sa z prvej výhry v sezóne.

Norbert Javorčík, tréner: “Myslím si, že v tomto zápase sme nekorčuľovali tak intenzívne, ako si toto veľké ihrisko vyžadovalo. Myslím, že v tomto smere boli domáci lepší. Dve tretiny sme hrali až priveľmi účelný hokej, čo samozrejme na tomto ihrisku treba, ale určite sa tu vyžaduje oveľa viac korčuľovania ako sme predviedli my, po prvých dvoch tretinách. V tretej tretine, bohužiaľ, až za stavu 3:1 z nás opadla nejaká taká nervozita a začali sme hrať aktívny, slušný hokej, ktorý sa mohol aj ľuďom páčiť.”