V dramatickej bitke sme nakoniec vybojovali aspoň dôležitý bod

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica 4:5 pn (0:1, 2:1, 2:2, 0:0)
Góly: 31. Andersons (Jakúbek), 34. Jakúbek (Mihalík, Babeliak), 43. Gašpar (Kobolka, Rybnikár), 45. Šramaty (Mihalík, Andersons) – 14. Tábi (Haščák, Putala), 33. Ďuriš (Haščák, Dubeň), 42. Ďuriš (Tábi, Dubeň), 52. Džugan (Martiška, Sojčík), 66. Ďuriš (SN)

Zostavy:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Hudec, Jakúbek, Mihalík, Babeliak, Kobolka, Gašpar, Šramaty, Tatár, Duran, Hlinka, Rybnikár, Sarvaš, Ďuriš, Buianov, Barcík, Kamzík, Gubančok, Hús
TSS Group Spartak Dubnica: Gabriš – Martiška, Mikuš, Beták, Sojčík, Krajčovič, Trška, Dubeň, Tábi, Ďuriš, Haščák, Putala, Urban, Džugan, Hegyi, Síkela, Janík, Vaňo, Maniaček, Korbel, Cerda

V úvode tretiny získali Indiáni početnú výhodu, počas ktorej prudkou strelou z pravého kruhu ohrozil Gabriša Jakúbek, ale gól z toho nebol. Ďalšiu príležitosť dostať Indiánov do vedenia mal Gašpar, ktorý posielal puk z medzikružia, ale ani jeho strela gólom neskončila. V druhej polovici tretiny si dokázali Dubničania vytvoriť niekoľko nebezpečných príležitostí, ale Šimo v bráne nesklamal. Obrovskú gólovú príležitosť mal na hokejke debutant v našom drese Šramaty, ktorý nikým nebránený dokázal vystreliť spomedzi kruhov, ale trafil len výstroj Gabriša. V 14. minúte sa hostia dostali do útočného pásma, nahodený puk sa odrazil od Šimovej výstroje a do poloodkrytej brány poslal puk Tábi, 0:1. V poslednej minúte tretiny mohol vyrovnať Rybnikár, ktorý sa ocitol sám pred Gabrišom, ale puk mal hosťujúci brankár pod kontrolou.

V 25. minúte sa hostia dostali do početnej výhody, ale Indiáni sa dokázali ubrániť. O minútu neskôr sa situácia otočila a presilovú hru si zahrali domáci. Počas nej sa dokázali presadiť, keď od modrej čiary prudkou strelou pálil Andersons a vyrovnal tak na 1:1. Indiáni sa z vyrovnania dlho netešili, faulom sa oslabili a Dubničania to využili. Haščák poslal krížnu prihrávku na Ďuriša a ten poslal puk do odkrytej brány, 1:2. Vzápätí sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku, Jakúbek si potiahol puk z ľavej strany, krížnou prihrávkou našiel Mihalíka a jeho strelu si nešťastne tečoval za chrbát vlastného brankára jeden z hráčov Dubnice, 2:2.

Po chybe v domácej obrane Indiáni hneď v úvode záverečnej tretiny inkasovali, keď sa k puku dostal Ďuriš a strelou z medzikružia svojim druhým gólom zvýšil na 2:3. Vzápätí získali domáci početnú výhodu, ktorú využili vo svoj prospech. Kobolka poslal na Gašpara krížnu prihrávku a ten backhandom poslal puk za chrbát Gabriša, 3:3. Indiáni o pár minút získali ďalšiu presilovú hru, ktorú takisto využili. Mihalík našiel Šramatyho a ten strelou z ľavého kruhu vymietol horný roh Gabrišovej brány, 4:3. V 52. minúte sa Dubničania dostali k puku, Džugan dostal krížnu prihrávku od Martišku a strelou z pravého kruhu vyrovnal na 4:4. O víťazovi sa v riadnom hracom čase nerozhodlo a zápas tak putoval do predĺženia.

V predĺžení mohol rozhodnúť Gašpar, ktorý na Gabriša vyslal delovku spoza modrého kruhu, ale trafil len jeho výstroj. Na opačnej strane mohol rozhodnúť Sojčík, ktorý sa ocitol sám pred Šimom a pri zákroku Šimo prišiel aj o hokejku, ale Indiáni boli stále v hre. Zápas nasledoval do samostatných nájazdov. O víťazstve Dubnice rozhodol v samostatných nájazdoch jediným gólom Ďuriš.

Please follow and like us:
fb-share-icon