V Leviciach sme neuspeli, traja Indiáni skončili v nemocnici

HK Levice – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:2 (2:0, 3:21:0)

Góly: 4. Vorona (Novák, Przygodzki), 7. Vorona (Svitana), 28. Šramaty (Vorobyev), 33. Novák (Vorobyev, Svitana), 33. Tužinský (Gubo, Moksunen), 47. Súľovský (Gubo, Tužinský)– 21. Suchý (Gabor, Čulík), 30. Kobolka

HK Levice: Beržinec – Novák, Scheuer, Vorona, Svitana, Przygodzki, Korenko, Lauro, Volko, Šramaty, Král, Socha, Moksunen, Suľovský, Tužinský, Gubo, Zajko, Pohl, Zöld, Huna, Vorobyev

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič (Mičík) – Pač, Gabri, Jakúbek, Fekiač, Chlepčok, Demiters, Šeliga, Gabor, Suchý, Szypula, Kobolka, Ganz, Václav, Giertl, Kováč, Čulík, Lopejský, Halama, Magdolen

Úvod zápasu nezačal najlepšie. Po nepríjemnom páde domáceho hráča sa hra na niekoľko minút prerušila. Už v 4. minúte zápasu sa domáci ujali vedenia, keď po krížnej prihrávke puk do odkrytej brány vsietil Vorona, 1:0. Tlak domácich sa stupňoval a Vorona pridal aj druhý gól, keď po jeho strele puk prepadol Noskovičovi cez lapačku, 2:0. Viac z hry mali domáci a po niektorých herných kombináciách musel byť Noskovič pozorný. V závere tretiny sa ani napriek snahe Indiánom nepodarilo skórovať a Levy si aj naďalej držali dvojgólový náskok.

Úvod prostrednej tretiny lepšie vystihli Indiáni. Gabor prihrávkou spoza bránky našiel Suchého a ten strelou bez prípravy znížil na 2:1. V 27. minúte unikol domácej defenzíve Chlepčok, ale Beržinca neprekonal. Prvá strela Levov v prostrednej tretine, ktorá prišla z hokejky Šramatyho, skončila za chrbtom Noskoviča, 3:1. Na inkasovaný gól okamžite odpovedal Kobolka, ktorý sa obtočil okolo Beržincovej bránky a pretlačil puk za bránkovú čiaru, 3:2. Prvú početnú výhodu získali domáci v 32. minúte po faule Lopejského. Levy počas presilovky dokázali Indiánom odskočiť o dva góly, keď nastrelený puk Nováka od modrej čiary, skončil až za chrbtom Noskoviča, 4:2. Vzápätí, po nedorozumení Noskoviča s pravidlom zakázaného uvoľnenia, zachytil puk odrazený od mantinelu Tužinský a jednoducho zvýšil na 5:2. Po piatom inkasovanom góle Noskoviča v bránke vystriedal Mičík. V závere tretiny už gól nepadol.

V úvode záverečnej tretiny sa gólové príležitosti striedali na oboch stranách. Šiesty gól Levov pridal v 47. minúte po rýchlej kombinácii Súľovský, ktorý strelou spomedzi kruhov rozvlnil sieť Mičíka. Indiáni si dokázali vytvoriť viaceré strelecké príležitosti, ale pozorného Beržinca už neprekonali a domáci sa tak zaslúžene tešili z víťazstva.

Nás ale viac ako prehra mrzí, že zápas nedohrali Jakúbek, Václav, ani Gabri, ktorí museli byť ošetrení v nemocnici a otázne zostáva, aké vážne budú ich zranenia a kedy s nimi môžeme opäť počítať.