V súťažnej premiére sme zdolali Brezno 6:2

Prvý súťažný zápas po desiatich rokoch prilákal do hľadiska viac ako 1000 divákov. Očakávaný súboj medzi nováčikom a stabilným tímom súťaže z Horehronia bol ostrou skúškou nášho novovzniknutého tímu, doplneného skúsenými hokejistami.

Úvod zápasu bol síce opatrný, ale súpera sme prestrieľali v pomere 52 ku 28 a tešili sme sa z prvého víťazstva. Zápas sa musel divákom páčiť, pretože ponúkol veľa šancí, gólov, aj zaujímavých hokejových momentov.

Prvá tretina bola poznačená množstvom vylúčení na oboch stranách. Rozhodca udelil počas úvodnej tretiny až 9 trestov! Do zápasu sme vstúpili aktívne. Prvú strelu na bránu vyslal už v samotnom úvode Jozef Mihálik, po prihrávke Jozefa Stümpela. Skóre však mohli otvoriť hostia. Puk z hokejky Porkolába zachytil Štubňa, prihral Pinkovi, ale pozorný Peter Ševela túto príležitosť zneškodnil. V presilových hrách sme dokázali súpera dostať pod tlak. 100%-nú príležitosť otvoriť skóre mal Mihálik, ale z úrovne kruhov tesne prestrelil. Prvý útok viacerými peknými kombináciami dvíhal divákov zo sedadiel, ale na gól sme si museli počkať až do 13. minúty. V presilovej hre našiel Pohanka Tomašku, ten prihral pred bránkovisko Tatárovi, ktorý pohotvo z otočky strelil náš prvý súťažný gól. Najväčšiu príležitosť vyrovnať mali hostia v závere prvej tretiny, ale presilovú hru o dvoch hráčov nedokázali využiť.

Na vyrovnanie stačilo Breznu len 28 sekúnd druhej tretiny. V oslabení si nakorčuľoval po pravom krídle Šebest a nekompromisne strelou ponad rameno Ševelu vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu sme prebrali iniciatívu a najmä strely z hokejky Dobrého boli neustálou hrozbou pre súperovho brankára. Druhýkrát rozjasal žiarsky zimák na konci 32. minúty opäť Tatár. Nakorčuľoval s pukom od stredného pásma až do útočnej tretiny a z uhla strelou ponad rameno Stieranku zvýšil na 2:1. 38. minúta priniesla exhibíciu v podaní Káčera a Dobrého. Dobrý prihral Káčerovi, ten si položil na ľad breznianskeho obrancu, prihral do bránkoviska a Dobrý umiestnil puk vo vlastnom oslabení do odkrytej brány. O minútu neskôr po ľavom krídle vnikol osamotený Jakubík a strelou k bližšej žrdi zvýšil už na 4:1.

Tretia tretina začala sériou vylúčení, kedy sme sa museli brániť oslabeniu o dvoch hráčov. V presilovej hre individuálne unikol Guttmann a strelou do protipohybu prekonal Ševelu. Jedna z najkrajších akcií zápasu sa zrodila v polovici záverečnej tretiny. Jozef Stümpel vnikol do pásma po ľavej strane, naznačil strelu, prihral na opačnú stranu Mihálikovi, ale jeho pokus brankár Stieranka efektne vykopol betónom. Vzápätí Mihálik prevetral jeho lapačku, ale v 53. minúte sa už nemýlil. Individuálne sa „preštrikoval“ pomedzi breznienskych obrancov a v oslabení zvýšil na 5:2. Definitívnu bodku za stretnutím pridal v 57. minúte Jakubík. Tomaškovu ranu od modrej ešte Stieranka betónom vytlačil, ale na dorážku pod brvno odkrytej brány už bol prikrátky.

HK MŠK Žiar nad HronomHK Brezno 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly: 13., 32. Tatár, 38. Dobrý, 39., 57. Jakubík, 53. Mihálik
Vylúčenia: 9:9
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 2:1

HK MŠK Žiar nad Hronom: Ševela – Molnár, Káčer, Pohanka, Tomaška, Porkoláb, Janovský, Tóth – Mihálik, Stümpel, Dobrý, Daniš, Jakubík, Tatár, Iždinský, Lesko, Petro, Heckl, Paška, Baran, Bitala

HK Brezno: Stieranka – Guttmann, Podkonický, Lupták, Vais, Burčík, Rajčan – Laubert, Šmálik, Znak, Koštial, Bauer, Šebest, Štubňa, Kováčik, Pinka, Matzenauer, Faško, Magura

Please follow and like us:
fb-share-icon