V treťom vzájomnom dueli nás Dubnica prvýkrát v sezóne porazila

Dubnica nás prvýkrát v tomto ligovom ročníku pripravila o tri body, keď dokázala na našom ľade zvíťaziť pomerom 2:4 z nášho pohľadu. Po aktívnom úvode Indiánov hostia z ničoho nič gólovo udreli. Následne sa im ešte v prvej tretine podarilo skórovať aj po druhýkrát. Aj keď Spartak v polovici zápasu zvyšoval už na 0:3, naše mužstvo nevešalo hlavy. Na tretí inkasovaný gól sme dokázali bleskovo zareagovať. Do druhej prestávky sme sa dokonca dotiahli na rozdiel jedného gólu. V poslednej časti hry tak naši fanúšikovi túžobne očakávali vyrovnávací gól. Svoje príležitosti sme však nevyužili a tak zákonite prišiel trest v podobe štvrtého gólu do našej bráne. Tento zásah uzavrel konečné skóre tretieho vzájomného stretnutia s Dubnicou v tejto sezóne. Počas celého zápasu nám nevychádzali presilové hry, ktorých sme v tomto súboji nemali málo. Ďakujeme divákom za návštevu a ideme bojovať ďalej.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS GROUP Dubnica 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 33. Magdolen (Suľovský, Pač), 36. Suľovský (Lunter, Kuboš) – 5. J. Švec (E. Švec, Uram), 17. Ferenyi (Mikuš, Korbel), 30. Korbel (Ferenyi, Haščák), 54. Géci (Chatrnúch). Rozhodovali: Valach, Staňo – Moravčík, Drblík; strely: 43:32; vylúčení: 11:15 (navyše Suľovský, Šramaty, Mikuš, Haščák 5+DKZ); presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 374 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Myslím si, že zápas sa rozhodol v prvej tretine, kedy sme mali presilové hry, ktoré sme nevyužili a Dubnica bola dvakrát u nás v pásme a z toho dala dva góly. To bol podľa mňa rozhodujúci moment celého stretnutia. Aj keď sme sa vrátili do zápasu znížením na 2:3, no opäť po chybe sme dovolili hosťom odskočiť na dvojgólový rozdiel. Určite nie sme spokojní s výsledkom, ale najviac ma dnes mrzia tie naše početné výhody.“

Roman Chartnúch, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: „Myslím, že nie je potrebné veľa rozprávať. Bol to televízny zápas a kto sa pozeral, videl všetko. My sme spokojní, máme tri body a ideme s úsmevom domov.“