V zápase tabuľkových susedov dnes privítame Trnavu

O piatkovom dueli s Dubnicou sa v našom meste hovorí ako o jednom z najlepších zápasov, aký náš štadión zažil, ale liga neúprosne pokračuje ďalej. Séria domácich zápasov sa prehupla do svojej druhej polovice a už dnes privítame v našej Slovalco aréne, v tradičnom čase o 18:00, Trnavu.

Súboje s týmto súperom môžeme mať v pamäti z predchádzajúcej sezóny a najmä z kvalifikácie o play off. V nej sme nestačili na Gladiátorov a podľahli sme im celkovo 1:3 na zápasy. Posledný duel sme s mužstvom zo slovenského Ríma odohrali v príprave na Memoriáli Ondreja Petráša, v ktorom sme zvíťazili 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól vtedy strelil Martin Jakúbek.

Po piatkovom hektickom zápase s Dubnicou je naše mužstvo pripravené predviesť opäť kvalitný hokej, ktorý nám prinesie aj tri body do tabuľky. Vyrovnanosť doterajších zápasov s Trnavčanmi sľubuje ďalší dramatický súboj a navyše to bude priamy súboj s tabuľkovým susedom na tretej priečke.

Gladiátori udržali vo svojom kádri známe mená a veľké útočné opory z minulého ročníka. V trnavských dresoch korčuľujú aj dvaja bývalí slovenskí reprezentanti Michel Miklík a Roman Kukumberg. Prvý menovaný je aj držiteľom striebornej medaily z majstrovstiev sveta 2012 v Helsinkách. Okrem nich sa Trnava môže opierať napríklad aj o veľmi produktívneho útočníka Romana Juráka.

V tomto zápase budeme môcť sledovať šesť hráčov, ktorí doposiaľ patria do prvej desiatky produktivity celej ligy. Na našej strane sú to Viktor Fekiač, Martin Jakúbek a Martin Magdolen a na tej trnavskej svoj tím za bodmi ťahajú tí najpovolanejší. 40-ročný Michel Miklík, 31-ročný Roman Jurák a 42-ročný Roman Kukumberg.

Určite stojí za mienku aj to, že náš Martin Jakúbek je aktuálne najlepším strelcom súťaže a jeho kolega z formácie Viktor Fekiač dokonca najproduktívnejším hráčom. Vysoký center nášho prvého útoku dokázal nazbierať v šiestich stretnutiach už 13 bodov, čo znamená hrozbu pre každého súpera. Trnavskí hokejisti pod vedením trénera Martina Barana sú si toho určite vedomí.

Ako sme už spomínali, čaká nás veľmi vyrovnaný súboj, ktorý by si zaslúžil peknú kulisu v hľadisku. Neseďte doma a príďte si užiť najrýchlejší šport na svete. Príďte na hokej, aby sme spoločne fandili Indiánom. Tešíme sa na vás!

Please follow and like us:
fb-share-icon