Včera sa postavil do našej brány slovenský majster Marek Šimko

Ako sme už pred zápasom avizovali, neustále pracujeme na posilnení kádra pred play off, ktoré začína dvojzápasom 1. a 2. februára na našom domácom ľade. Našim súperom budú medvede z Dolného Kubína, s ktorými sme v základnej časti odohrali dva mimoriadne vyrovnané zápasy. V prvom sme zvíťazili po predĺžení, víťazným gólom Jakuba Tatára, v tom druhom sme medveďom podľahli výsledkom 2:0.

Včera sa prvýkrát do našej brány postavila najnovšia posila, brankár s dlhoročnými extraligovými skúsenosťami a majster v drese Zvolena zo sezóny 2012/2013, Marek Šimko.

32-ročný odchovanec Zvolena má na konte 317 zápasov v najvyššej súťaži, obliekal dres Martina, Zvolena, Nových Zámkov, Dukly Trenčín, Liptovského Mikuláša a Detvy, odkiaľ prichádza priamo k nám. V sezóne 2015/16 odišiel do Kazachstanu, kde odchytal 41 zápasov za Ertis Pavlodar.

Marek je mimoriadne skúsený brankár, ktorý svoje kvality naplno ukázal aj vo včerajšom zápase s Prievidzou. Je veľkou oporou tímu a veríme, že sa v Žiari bude cítiť dobre. Svojimi výkonmi vo včerajšom zápase si získal priazeň našich fanúšikov, ktorí po viacerých vynikajúcich zákrokoch skandovali jeho meno. Marek, vitaj v Žiari nad Hronom!

Please follow and like us:
fb-share-icon