Veľký súboj v Dolnom Kubíne

Dolný Kubín dnes bude miestom zápasu kola! Kubínske medvede vyzvú našich indiánov vo veľkom súboji na ich domácom ľade.

Bude to priamy súboj druhého s tretím, ktorý do hľadiska určite priláka množstvo hokejových fanúšikov. Nastúpia proti sebe rovnako druhá najlepšia obrana a druhý najlepší útok súťaže. Kubín nastrieľal súperom rovných 50 gólov a inkasoval 20.

Medvede strácajú na vedúci Púchov len 5 bodov a z deviatich zápasov prehrali v riadnom hracom čase len raz, práve s Púchovom. Ďalšie body stratili u nás v Žiari, kde sa nám podarilo zvíťaziť 4:3 po predĺžení, víťazným gólom Jakuba Tatára. Nazbierali doteraz 22 bodov, za čo im patrí 2. priečka priečka ligovej tabuľky.

Najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom tímu je Matej Hančiak, ktorý má na konte 20 kanadských bodov, za 12 gólov a 8 asistencií, za čo mu patrí 2. priečka v tabuľke produktivity celej súťaže. Najlepšie prihrávajúcim je Ivan Hricko, ktorý pripravil svojim spoluhráčom 10 gólových prihrávok. Veľkou oporou nabrankárskom poste je Juraj Bachan, s bilanciou 93,66% úspešných zásahov.

V dnešnom zápase chceme nadviazať na výborné výkony z predchádzajúcich zápasov a zopakovať domáce víťazstvo s týmto súperom! Bude to opäť zápas s nábojom play off a veríme, že sa budeme vracať aj s tromi cennými bodmi. Aktuálne ťaháme šnúru piatich víťazstiev, v kabíne vládne dobrá nálada a všetci hráči sa na tento zápas zodpovedne pripravili. Do Kubína cestujeme s našimi najväčšími oporami, Jožkom Stümpelom, Marekom Uramom, Tomášom Nádašdim, Jožkom Mihalíkom, Ľubošom Dobrým, Jakubom Tatárom, Ivanom Jakubíkom, ale aj s najnovšími posilami Martinom Magdolenom a Jakubom Dubinom, ktorí našu silu v útoku a obrane ešte zvýšili. Trápia nás však zranenia, kvôli ktorým stále chýba naša opora na brankárskom poste Peter Ševela a kvalitní obrancovia Jano Tomaška a Patrik Pohanka.

Do brány sa dnes, tak ako v Brezne, postaví Frederik Höger a opäť sme siahli po junioroch z neďalekého Zvolena, ktorí doplnia káder po chýbajúcich, zranených hráčoch.

Zápas, na ktorý vycestuje aj hokejový autobus plný verných fanúšikov začína o 17:30 na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne. Fandite nám a držte nám palce!

Please follow and like us:
fb-share-icon