Výborným výkonom a jednoznačným výsledkom sme vyrovnali stav série. Rozhodne piaty zápas!

Kto nebol, môže naozaj ľutovať, pretože to bol jeden z najlepších zápasov, aké Slovalco aréna videla! Zápas, ktorý mal skutočný náboj play off, kde nechýbali tvrdé súboje, šarvátky, ani góly.

Prelomili sme strelecké suchoty z predchádzajúcich zápasov, chlapci bojovali jeden za druhého od prvej, do poslednej minúty a neváhali sa ani pobiť za svojho spoluhráča. Indiáni podali jeden výborný kolektívny výkon, ktorý bol zaslúžene korunovaný presvedčivým výsledkom.

Vyrovnali sme stav extrémne vyrovnanej série a vynútili sme si piaty, rozhodujúci zápas v pondelok, v Považskej Bystrici. Zápas priniesol dvoch dvojgólových strelcov, Kevina Gabora a Rasťa Václava, ktorý sa presadil v druhom zápase po zranení. Rovnako po zranení nastúpil Janko Chlepčok, ktorý si pripísal dve asistencie a skóre zápasu otvoril Nicolas Gašpar, ktorý dlhodobo bojuje s následkami vážneho zranenia. Aj to svedčí o veľkom srdci a chcení bojovať za náš tím! Jedným z najdôležitejších víťazstiev oslávil svoje 21. narodeniny Martin Šeliga, ktorý si pripísal dve asistencie.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK ‘95 Považská Bystrica  7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Góly: 7. Gašpar (Čulík, Jakúbek) 20. Magdolen (Kobolka, Ganz) 35. Gábor (Šeliga, Szypula) 37. Václav (Chlepčok, Pač) 39. Gabri (Kobolka, Chlepčok) 42. Gábor (Ganz) 55. Václav (Šeliga, Halama)– 17. Tománek (J. Ďurkech, L. Ďurkech)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Čunderlík, Šeliga – Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Szypula, Suchý, Gábor, Tatár, Halama, Magdolen, Václav, Giertl, Chlepčok

HK ‘95 Považská Bystrica  – Pajpach – Droppa, Cebák, Ďurkech L., Ďurkech J., Kuboš, Hlinka, Kuboš, Omelka, Meszároš – Lušňák, Huna, Haluška, Tománek, Zlocha, Ligas, Cíger, Rufati, Urbánek, Sádecký, Pšurný, Švantner

​Od úvodnej minúty prvej tretiny, diváci sledovali tvrdý kontaktný hokej, plný dohrávaných osobných súbojov, často na hrane pravidiel, čo len podčiarkovalo dôležitosť tohto stretnutia. Hráči si nedarovali ani centimeter ľadovej plochy bez boja, z čoho pramenila aj prvá presilová hra, ktorú mali možnosť zahrať si domáci „indiáni“. Zvládli ju podľa predstáv domáceho trénera a pálili na Pajpacha, ktorý pôsobil svojim zákrokmi neisto pri každej možnej príležitosti. No prekonať sa im ho podarilo až pri hre päť na päť v 7. minúte, keď prvú strelu Gašpara hosťujúci brankár vyrazil, no na dorážku už nemal nárok, 1:0. Ďalší priebeh tretiny poznačila bojovná nasadenosť všetkých hráčov na ľade, z čoho pramenili časté šarvátky a vylúčenia. Pred koncom prvej tretiny rozhodcovia vylúčili hráčov na oboch stranách, čo prinieslo viac miesta na ľadovej ploche pre individuality. Do samostatného nájazdu sa dostal Fekiač, ktorý však nepremenil a následne na opačnej strane využili šancu „panteri“ keď si Ďurkech položil brankára Petríka a následne v bezprostrednej blízkosti prihral Tománkovi, ktorý zakončoval do odkrytej bránky, 1:1. Domáci však nesklonili hlavy a podarilo sa im dať súperovi gól do šatne, dokonca vo svojom vlastnom oslabení, keď sa do nájazdu dostal Magdolen a blafákom do pravej strany nedal Pajpachovi šancu 2:1.

​V druhej tretine pokračovalo vysoké nasadenie a obetavosť hráčov z prvej tretiny. Avšak viac z hry, mali počas celej tretiny hráči domáceho mužstva, ktorí sa neustále tlačili dopredu a ohrozovali bránku Považskobystričanov. Presadiť sa im však podarilo až v závere tretiny a to rovno trikrát. Najskôr v 35.minúte Šeliga poslal po ľade strieľanú prihrávku na Gabora a ten na jeden dotyk sklepol puk za chrbát bezmocného Pajpacha, 3:1. O dve minúty však lovil puk zo svojej siete opäť, keď predviedli domáci krásnu kombináciu na jeden dotyk. Pač krížne prihrával Chlepčokovi, ktorý našiel Václava a ten z prvej zvyšoval už na 4:1. V 39. minúte „indiáni“ opäť udreli vo vlastnom oslabení, keď Gabri, aj so šťastím, prekonal neistého Pajpacha, 5:1.

​V tretej tretine fanúšikovia hosťujúceho celku očakávali zvýšené úsilie o skoré dosiahnutie gólu, ktorý by znamenal návrat do zápasu. No Žiarčania nepoľavili zo svojho ofenzívneho tempa a už v 2. minúte tretej tretiny zvyšoval na 6:1, svojím druhým gólom v zápase Gabor, keď sa jeho strela odrazila od pravej tyčky do siete. V ďalšom priebehu tretiny sa ešte „panteri“ pokúsili dať všetky sily do útoku, ale skórovať sa im už nepodarilo. Na opačnej strane v 55. minúte prihrával spoza bránky Šeliga Václavovi, ktorý ponúknutú šancu pohotovo využil, 7:1. Od tohto momentu bolo o víťazovi dnešného stretnutia rozhodnuté a zápas sa už len dohrával v pokojnejšom duchu.