Vyrovnaný zápas sa zlomil až v tretej tretine, strelecky sa presadili Jakúbek a Gábor

Za dnešný výkon sa Indiáni nemusia vôbec hanbiť. Bojovali počas celého zápasu a nevzdali sa ani v závere, keď sa zdalo, že je o výsledku definitívne rozhodnuté. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom nás vynikajúcimi zákrokmi podržal Viktor Mičík. Zaznamenal až 32 zákrokov, s úspešnosťou viac ako 94%. Martin Jakúbek zaznamenal už svoj osemnásty presný zásah v sezóne a s náskokom dvoch gólov je najlepším strelcom ligy. Teší nás aj premiérový gól Kevina Gábora, v druhom zápase v indiánskom drese.

Dnešný výkon bol napriek prehre, najlepšou pozvánkou na piatkový zápas s Levicami, v ktorom chceme zopakovať bojovnosť a nasadenie, ktoré veríme, že nám prinesú víťazstvo a plný bodový zisk v tomto veľmi dôležitom zápase!

Ďakujeme fanúšikom, ktorí vycestovali do Považskej Bystrice a neúnavne nás povzbudzovali až dokonca. Veľmi si to vážime!

HK ’95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 24. Lušňák (Rufati), 43. Cíger (Rufati, Lušňák), 59. Jakubec (Cebák) – 14. Jakúbek (Valent, Gabri), 60. Gábor (Kraut, Giertl)

Zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Lamper – Martiška, Stacha, Lušňák, Dmitriev, Cíger, Droppa, Cebák, Urbánek, Zlocha J., Jakubec, Zlocha A., Ďurkech, Haluška, Rufati, Ligas, Krieger, Omelka, Murtazin, Pšurný, Švantner

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Mičík – Demiters, Kobolka, Jakúbek, Valent, Kováč, Pač, Šeliga, Kraut, Giertl, Gábor, Gabri, Hlinka, Tatár, Halama, Chlepčok, Zorvan, Václav, Trnka

Už po prvých sekundách zápasu mohol otvoriť skóre stretnutia Jakúbek, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, ale Lamper stihol zasiahnuť. Prvú početnú výhodu získali Indiáni v 8. minúte, ale domáci sa ubránili. Po vyrovnanej časti hry, bez väčších príležitostí na oboch stranách, sa dostal k puku Jakúbek a individuálne sa prekľučkoval až k Lamperovi, no gól z toho ešte nebol. Úspešne zakončil až v 14. minúte, keď ho odignorovala defenzíva Panterov a pohotovo vymiešal Lampera, 0:1. V závere tretiny si domáci dokázali vytvorili mierny tlak, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. 

Úvod prostrednej tretiny začal hrou štyroch proti štyrom, za šarvátku po skončení prvej tretiny. Druhý gól Indiánov mohol pridať Chlepčok, ale trafil len bočnú sieť. V 24. minúte, po prihrávke Rufatiho, získal puk Lušňák, nakorčuľoval si do útočného pásma a prudkou strelou spomedzi kruhov rozvlnil sieť Mičíka, 1:1. Panterov mohol dostať do vedenia v 30. minúte Jakubec, ale výborne chytajúci Mičík podržal svoj tím. V závere tretiny diváci videli dynamický hokej s gólovými príležitosťami na oboch stranách, no stav sa ani napriek tomu nezmenil. 

Po chybnej rozohrávke v obrannom pásme Indiánov sa v 43. minúte k puku dostali domáci a backhandovým zakončením poslal Panterov do vedenia Cíger, 2:1. V 52. minúte sa Valent pokúšal vyrovnať strelou smerovanou popod Lamperovu lapačku, ale domáci gólman bol pozorný. V 55. minúte sa domáci dostali do početnej výhody, počas ktorej mohol pridať svoj druhý gól v zápase Cíger, ale Mičík jeho úmysel prečítal. V závere tretiny sa Indiáni pokúšali vyrovnať hrou bez brankára, no Jakubec získal puk a strelou do prázdnej bránky zvýšil na 3:1. Indiáni na inkasovaný gól okamžite zareagovali, keď Gábor, po skrumáži pred Lamperom, znížil na 3:2. Viac gólov už diváci do konca zápasu nevideli a Považská Bystrica si pripísala do tabuľky plný bodový zisk.

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: „Chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Myslím, že to bol po sviatkoch celkom kvalitný zápas na celkom nekvalitnom ľade. Za mňa to bol veľmi slušný výkon nášho mužstva. Chcel by som pochváliť všetkých hráčov za nasadenie, za dodržiavanie systémových vecí a aj za veľkú dávku zručností. Myslím, že toto bol náš najlepší zápas odohratý v Považskej Bystrici. Celý zápas sme boli v hre, dokonca si myslím, že tretiu tretinu, aj napriek inkasovaným gólom, z toho jeden do prázdnej brány, sme boli lepším tímom a mali sme viac príležitostí na to, aby sme zápas strhli na našu stranu. Určite by sme chceli aj do ďalších zápasov v tomto trende, ktorý sme ukázali doma s Topoľčanmi a aj teraz v Považskej, pokračovať a aby sme nemali v našej hernej výkonnosti žiadne výkyvy. Keď budeme robiť také malé dobré veci na ľade, tak sa budú diať aj veľké dobré veci.“

Please follow and like us:
fb-share-icon