Z Topoľčian berieme všetky body!

Zápas bol od úvodu vyrovnaný a napriek tomu, že domáci boli favoritom, nezľakli sme sa a dokázali sme sa ujať vedenia. Lukáš Lunter sa dostal do priestoru medzi kruhmi a otvoril skóre zápasu. Domácim sa podarilo do prestávky vyrovnať po biliardovej kombinácii. Do odkrytej brány skóroval Matej.

Do druhej tretiny nastúpili Topoľčany aktívne a svoj tlak vygradovali v presilovej hre. Po vylúčení Chlepčoka strhol vedenie na stranu Topoľčian Legalin. Chlapci nesklonili hlavy a bojovali ďalej. Vyrovnať sa nám podarilo rovnako v presilovke. Od modrej čiary napriahol Marek Pač a zakrytý výhľad brankára Kompasa využil na vyrovnávajúci gól. Dve a pol minúty pred druhou prestávkou vyšiel s pukom spoza brány Nicolas Gašpar a strelou z otočky rozhodol o našom víťazstve.

V záverečnej tretine Topoľčany výrazne pritvrdili, ale rozumnou hrou sa nám darilo kontrolovať priebeh. Stupňujúci tlak Žochárov zabrzdilo vylúčenie Ďurkecha, necelé tri minúty pred koncom. Indiáni sa v presilovke nikam neponáhľali a veľmi rozumne držali puk na našich hokejkách. Záverečný tlak v power play sme ustáli a zaslúžene sme sa potešili z víťazstva.

HC Topoľčany – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 7. Matej (Vereš, Hvizdoš), 24. Legalin (Gubo, Zekucia) – 4. Lunter (Mihalík), 33. Pač (Jakúbek, Mihalík), 38. Gašpar (Tatár, Andersons)

Please follow and like us:
fb-share-icon