Zápasy so Žilinou nás pripravili už o dvoch hráčov!

Zápas s Vlkmi bol najmä v záverečnej tretine poznačený množstvom vylúčení. Videli sme viaceré tvrdé zákroky až za hraniciou dovoleného, ale pýtame sa, či je toto správna cesta k úspechom a ligovým bodom?

Samozrejme, že aj pre nás je postavenie v tabuľke dôležité, ale nie za každú cenu! A určite nie za cenu zákerných faulov a úmyselných šarvátok, ktoré môžu niekoho zraniť!

V zápase Slovenského pohára, na ktorý sme nastúpili za Zvolen, sa Marcel Petran pustil do bitky s Jozefom Danielčákom, ktorý o konflikt nemal záujem a smeroval k striedačke. Petran však bez váhania zhodil rukavice, uštedril Jozefovi niekoľko nekompromisných úderov, zvalil ho na ľad a priľahol, pričom náš hráč utrpel zranenie členka, ktoré ho vyradilo z hry a musel podstúpiť operáciu!

Rovnako zle dopadol škaredý zákrok na Branislava Srnku, ktorý nedohral piatkový domáci zápas a musel byť prevezený sanitkou do nemocnice! A výsledok? Rozbitá hlava, otras mozgu a odtrhnutá kľúčna kosť! Braňo musí absolvovať operáciu a táto sezóna a možno aj celá jeho hokejová kariéra je definitívne ukončená…

Je toto cesta, ktorou sa bojuje o “nepodstatné” ligové body? Sú naozaj vzácnejšie ako zdravie…?

Please follow and like us:
fb-share-icon