Dráma do posledných chvíľ, v predĺžení rozhodol Tatár

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HKM Rimavská Sobota 5:4 pp (1:1, 0:1, 3:2, 1:0)
Góly: 2., Pohanka (Goga, Uram), 44. Uram (Pohanka, Goga), 52. Srnka (Pač, Majerík), 57. Pohanka (Goga, Uram), 63. Tatár (Priatka, Nádašdi) – 6. Zorvan (Solomonchak), 37. Solomonchak (Buda), 46. Slovák M. (Gábor, Šagát), 47. Matúška (Zošiak, Romanov)

Zostavy:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Hőger – Pač, Majerík, Nádašdi, Pohanka, Kadlečík, Jendroľ, Iždinský, Priatka – Heckl, Srnka, Tatár, Uram, Kamzík, Goga, Mendel, Adamčík, Novodomec, Daniš, Buyanov, Macko

HKM Rimavská Sobota: Albert – Gábor, Slovák M., Škantár, Matúška, Zošiak – Slovák J., Filipiak, Šagát, Vilchinskiy, Romanov, Babkovič, Zorvan, Solomonchak, Buda, Fiľo, Havran, Iványi

Máme za sebou úvodné vystúpenie tvoriaceho sa tímu na domácom ľade. Nastúpili sme proti veľmi kvalitnému súperovi a bola to výborná konfrontácia s tímom východnej skupiny, ktorá dokonale preverila naše mužstvo. Chlapci bojovali, dokázali vyrovnať nepriaznivý výsledok a nakoniec Jakub Tatár rozhodol v predĺžení. Diváci videli až 9 gólov a drámu do úplného záveru, takže museli odchádzať spokojní.

Nachádzame sa stále v prípravnej fáze, čakajú nás ešte dva prípravné zápasy a aj ten dnešný ukázal, že ešte máme na čom pracovať. Vytvorili sme si viacero dobrých gólových príležitostí, ale na zakončení máme ešte čo zlepšovať.

Prvý gól novej sezóny strelil Patrik Pohanka už v druhej minúte. Hostia na to dokázali rýchlo zareagovať a v 6. minúte vyrovnali gólom Zorvana. Nasledovala séria vylúčení na oboch stranách, ale ponúknuté presilové hry nedokázal ani jeden z tímov premeniť na ďalší gól.

Úvod druhej tretiny bol opäť nervózny a hosťom sme darovali tri presilové hry za sebou. Tie sme dokázali pozornou defenzívou ubrániť, ale v 37. minúte sme inkasovali gólom legionára Solomonchaka.

Hneď v úvode záverečnej tretiny sme dostali výhodu presilovej hry, ktorú v 43. minúte dokonale využil náš najskúsenejší hráč na ľade, Marek Uram. O minútu neskôr sme ale hosťom darovali ďalšiu presilovku, ktorú využil Michal Slovák a keď o minútu na to pridal Matúška 4. gól Rimavskej Soboty, museli sme doháňať už dvojgólové manko. Indiáni sa ale nevzdávali bojovali a ovocie to prinieslo v ďalšej presilovke. V 52. minúte odčinil svoje predchádzajúce vylúčenie Braňo Srnka a strelil kontaktný gól. Keď sa zdalo, že hostia už ukontrolujú tesný náskok a dovedú zápas do víťazného konca, pridal svoj druhý gól v zápase v 57. minúte Patrik Pohanka a uzavrel skóre základnej hracej doby na 4:4!

Nasledovalo predĺženie, ktoré trvalo len dve minúty a päť sekúnd. Tak ako vlani, v zápase s Dolným Kubínom, tak aj dnes rozhodol o našom víťazstve po predĺžení Jakub Tatár.

Lukáš Opáth: „Bol to náš iba druhý zápas, čo bolo ešte na hre vidieť. Som veľmi rád, že chalani vyrovnali nepriaznivý stav a zápas sme rozhodli v predĺžení. Rimavská Sobota ukázala, že má kvalitné mužstvo a patria k popredným tímom súťaže. Som rád, že sme si otestovali súpera z východnej skupiny, keďže sa po základnej časti liga rozdelí. Nebolo to z našej strany ešte ideálne, boli tam chybičky, stále to bol iba náš druhý prípravný zápas, ale boli tam aj veľké pozitíva. Ideme na tom ďalej pracovať, čakajú nás ešte dva prípravné zápasy, Potešilo ma, že sme zápas dotiahli do víťazného konca, aj kvôli divákom, ktorí prišli, aj kvôli nášmu naladeniu, pretože si myslím, že je dôležité začať prvý domáci zápas víťazne. To sa nám podarilo a ideme ďalej pracovať. Bol to náročný zápas z toho hľadiska, že sme mohli v úvodnej tretine využiť tri vyložené šance, ktoré si vypracovala formácia Goga, Kamzík, Uram. Nevyužili sme to, dostali sme gól a museli sme sa vracať do zápasu. Pre mňa je veľmi pozitívne, že chlapci ukázali, že ani za nepriaznivého stavu nechcú prehrať, vyrovnali sme zo stavu 2:4 na 4:4 a rozhodli sme v predĺžení a to je veľké pozitívum tohto zápasu!“

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli, aby nás podporili! Veľmi si to vážime a budeme robiť všetko preto, aby sme ich zakaždým potešili výborným výkonom a odchádzali domov spokojní.