Bezgólových 60 minút s Topoľčanmi, v predĺžení rozhodol Marek Šramaty

Včera sme si pripísali ďalšie body do tabuľky. Vo veľmi vyrovnanom zápase s Topoľčanmi po základnom hracom čase, v ktorom nepadol ani jeden gól muselo nasledovať predĺženie. V ňom sa presadil v presilovej hre tvrdou strelou Marek Šramaty a tak naši Indiáni získali dva body do ligovej tabuľky. Bol to z našej strany výborný kolektívny výkon podporený skvelým Richardom Noskovíčom v našej bráne, ktorý má na svojom konte prvé čisté konto v tejto sezóne.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Topoľčany 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 61. Šramaty (Rais, Gašpar). Rozhodovali: Kalina, Moller – Tomáš, Drblí; strely: 24:32; vylúčení: 7:6; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 598 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, mali sme pohyb a vytvorili sme si niekoľko príležitostí. Držali sme sa taktického plánu a myslím, že kľúčový moment v prvej tretine bolo ubránenie súperových presilových hier. Mali sme štyri oslabenia, tie sme ustáli a podľa mňa nás to ešte viac nakoplo. Musím povedať, že v druhom aj treťom dejstve to bolo veľmi vyrovnané. Rozhodol moment v predĺžení, keď sme mali početnú výhodu štyroch proti trom a chlapci to veľmi dobre zahrali. Ďalší týždeň nás čakajú tri náročné zápasy. Potrebujeme, aby sa chlapci doliečili. Týždeň začneme v pondelok a utorok rozkorčuľovaním. V stredu cestujeme do Trebišova, vo štvrtok do Popradu na zápas so SR 18 a týždeň zakončíme v piatok doma s Trnavou. Verím, že po takom výkone ako dnes máme šancu bodovať aj vonku.