Bilanciu vonkajších zápasov sme si nezlepšili ani v Skalici

Naša nepriaznivá séria na klziskách súperov pokračuje. Neprelomili sme ju ani včera v Skalici, kde sme prehrali o dva góly. Do zápasu sme pritom vstúpili tak, ako sme si predstavovali. Už po šesťdesiatich sekundách hry sme sa ujali vedenia. Domáci sa však nedali zaskočiť a taktiež dokázali streliť svoj úvodný gól v stretnutí. Stav 1:1 vydržal až do záveru prvej tretiny. V druhej sme mali viacero príležitostí na druhý zásah, ale šťastena nestála pri nás. Náš súper to využil a v presilovej hre naklonil misky váh na svoju stranu. Pred poslednou 20-minutovkou sme nevešali hlavy a skúšali sme dostať puk do skalickej brány. Pri našej veľkej snahe vyrovnať sme inkasovali tretí gól. Aj keď sme ešte zdramatizovali skóre na 2:3 z nášho pohľadu, Skalica si poistila víťazstvo 4:2 zásahom pri našej hry bez brankára.

HK ESMERO Skalica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 7. Hujsa (Šátek, Pšurný), 33. Kuba (Vybiral, Janík), 55. Hujsa (Šátek, Janík), 60. Obdržálek – 1. Lunter (Fekiač, Jakúbek), 58. Jakúbek (Fekiač, Brumerčík). Rozhodovali: Bachúrik, Mĺkvy – Tvrdoň, Rehák; strely: 35:29; vylúčení: 2:3; presilovky; 1:0; oslabenia: 0:0; 481 divákov.

Michal Ružička, hlavný tréner HK ESMERO Skalica: „Bol to dobrý zápas z oboch strán. Mali sme viac gólových príležitostí, no nepodarilo sa nám ich využiť. Výsledok bol do posledných minút tesný, takže stále bolo o čo hrať. Som rád, že nakoniec sme to dotiahlo do víťazného konca.“

Tomáš Nádašdi, asistent trénera HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Začiatok nám vyšiel, viedli sme 1:0. V druhej tretine sme však akoby prestali hrať. Nehrali sme jednoducho, vďaka čomu sa Skalica dostala do tlaku a skórovala. V treťom dejstve sme sa snažili zápas vyrovnať a otočiť. Žiaľ, nepodarilo sa. Ušli nám ďalšie body, ale chlapci zápas odmakali.“