Čo nás čaká v ďalších kolách play off?

Už o štyri dni nás čaká finálová séria skupiny Západ, v ktorej naši Indiáni vyzvú drakov z Púchova. Je to veľmi očakávaná udalosť, ale stále je to len polovica cesty k nášmu vysnívanému cieľu. Bude to veľmi náročná úloha, ale pevne veríme, že naši indiánski bojovníci tento vytúžený úspech dosiahnu.

V sobotu sa však začína aj finálová séria východnej skupiny medzi domácim HKM Rimavská Sobota a HC 19 Humenné. Každopádne s jedným z týchto súperov sa stretneme vo veľkom finále 2. ligy, alebo v súbojoch o 3. miesto. Poďme si to teda celé zanalyzovať a predstaviť si našich potenciálnych súperov z východnej skupiny.

V prípade, ak vyhráme 3 zápasy s Púchovom a zvládneme celú sériu, tak by sme sa prebojovali až do poslednej fázy celej súťaže, FINÁLE 2. LIGY! Naopak, ak neuspejeme v súbojoch s drakmi z Púchova, naša sezóna ešte nekončí. Čakali by nás totiž boje o bronzové medaily. V týchto obidvoch prípadoch náš súper vzíde z dvojice už vyššie spomenutej Rimavskej Soboty a Humenného.

HKM Rimavská Sobota minulú sezónu nestačil na HK Levice vo finále o postup do vyššej ligy. V tejto sezóne obsadil vo východnej skupine 1. priečku s 43 získanými bodmi. Zo 16 zápasov vybojovali až 14 víťazstiev a len 2 prehry, z toho 1 po predlžení. Hlavným trénerom Rimavskej Soboty je Ján Podkonický, ktorý trénoval aj Východ v zápase hviezd 2. ligy u nás v Žiari nad Hronom. V semifinálovej sérií porazili Bardejov 3:1 na zápasy, no boli to všetko veľmi tesné víťazstvá. Pozíciu brankárskej jednotky zastáva veľmi skúsený reprezentant Karol Križan a tak mužstvu z Humenného sa v sérií budú strieľať góly určite ťažšie.

HC 19 Humenné je klub, ktorý vznikol minulý rok po zániku hokejového klubu MHK Humenné. Pripísali si len o 4 body menej a o jednu prehru viac ako Rimavská Sobota a skončili tesne na 2. mieste. V semifinále hladko prešli cez poľský Sanok 3:0 na zápasy. Kormidelníkom Humenčanov je známy extraligový tréner Milan Staš, ktorý v minulej sezóne koučoval zaniknutý klub z tohto mesta. Zaujímavosťou je, že tréner Staš v sezónach 2015/16, 2016/17 a 2017/18 trénoval aj našich hráčov Ivana Jakubíka, Jakuba Tatára, Patrika Pohanku, Martina Magdolena, Jakuba Dubinu, Radovana Iždinského, Petra Daniša, Patrika Halamu a Jána Chlepčoka, vo zvolenskej juniorke, pričom Jakubík sa v sezóne 2015/16 stal pod jeho vedením najlepším strelcom a 2. najproduktívnejším hráčom celel juniorskej súťaže!

Obidve finálové série budú veľmi kvalitné a vyrovnané. My všetci veríme, že naši Indiáni premôžu púchovských drakov a budú hrať o priamy postup do vyššej ligy. Držme Indiánom palce!

Autor: Danko Magdolen

Please follow and like us:
fb-share-icon