Dnes privítame v Žiari najlepšieho strelca súťaže!

Už len pár hodín nás delí od úvodného buly prvého zápasu v roku 2020. V našej domácej hokejovej aréne privítame Bratislavský hokejový klub, v ktorého drese pravidelne nastupuje najlepší strelec súťaže a syn známeho trénera, Niki Jaško.

Hostia doteraz nazbierali 21 bodov, za čo im patrí 6. priečka ligovej tabuľky. Majú však stále reálnu šancu kvalifikovať sa do play off, pretože na 4. postupovú priečku strácajú len 1 bod! Je to pre nich veľká motivácia a určite pricestujú do Žiaru odhodlaní bodovať. Niki Jaško, ktorý strávil uplynulé dve sezóny v zámorí, je najproduktívnejším hráčom tímu a najlepším strelcom našej skupiny! Spolu s poliakom Marekom Strzyžowskim zo Sanoku, ktorý hrá zápasy vo východnej skupine, strelili zhodne 19 gólov a sú najlepšími strelcami súťaže. V prebiehajúcej sezóne nazbieral Niki Jaško už 24 kanadských bodov za 19 gólov a 5 asistencií. Najlepšie prihrávajúcim Bratislavčanom je Andrej Bednarič, ktorý naservíroval spoluhráčom už 16 gólových prihrávok.

Naši chlapci sú aktuálne na 3. priečke, ale máme o zápas menej ako Dolný Kubín, ktorý má o 1 bod viac. Ak chceme hrať prvé dva zápasy play off na domácom ľade, potrebujeme skončiť na druhej priečke! Aj preto je dnešný zápas pre nás mimoriadne dôležitý.

Do zostavy sa po zranení vracia žiarčan Jakub Dubina, môžete sa opäť tešiť na oboch majstrov sveta, ale aj na Tomáša Nádašdiho, či naše domáce hviezdy Jakuba Tatára a Ivana Jakubíka. Ivan Jakubík je aktuálne 4. najproduktívnejším hráčom ligy a Jakubovi Tatárovi chýbajú na Nikiho Jaška len 4 presné zásahy!

V predpredaji si fanúšikovia zakúpili viac ako 1200 vstupeniek, čo predpovedá vynikajúcu atmosféru! Veríme, že sa nám opäť podarí naplniť zimák a podporiť výkony indiánov mohutným povzbudzovaním a že aj dnes sa fanúšikom podarí vlna, ktorá sa niekoľkokrát prelievala tribúnami počas vianočného zápasu. Štartujeme o 18:00, príďte nás povzbudiť a vykročme spolu úspešne do hokejového roku 2020!

Please follow and like us:
fb-share-icon