Draci vs. Indiáni

Dnes je deň D! Už dnes to vypukne! Naši Indiáni sa postavia proti drakom z Púchova. Bude to veľmi vyrovnaná séria. Predpovedajú to aj dva vzájomné duely základnej časti, ktoré sa pomyselne skončili 1:1 na víťazstvá a tak si pripomeňme ako sa tieto zápasy vyvíjali.

Prvý, ktorý sa odohral 12. októbra minulého roka v našej Slovalco aréne nám absolútne nevyšiel. Treba ale, povedať, že to bolo, relatívne ešte na začiatku sezóny a naše mužstvo sa v tom čase skladalo a hráči sa spolu zohrávali. Marek Uram vtedy odohral vôbec svoj prvý zápas za náš tím. Navyše naša vtedajšia brankárska jednotka Peter Ševela nenastúpila kvôli chorobe. V mužstve sme v tom zápase nemali skúsenú oporu našej obrany Tomáša Nádašdiho a nehrali ani mladíci Magdolen s Dubinom. Do zápasu nastúpili traja zvolenskí juniori, pričom sa jeden z nich postavil do brány na svoj prvý seniorský zápas v kariére.

Už v prvej tretine si Púchov vytvoril dobrý náskok v podobe troch gólov a indiánom sa tak stav 0:3 po prvej tretine dobiehal len veľmi ťažko. Tento zápas sme, napokon, prehrali vysoko 1:6 a ukázal nám, čomu sa musíme vyvarovať vo finálovej sérií.

Druhý vzájomný zápas sa odohral v Púchove, po vyše dvoch mesiacoch, konkrétne 14. decembra. Bol to zápas so všetkým, čo k hokeju patrí. Hoci sme vycestovali bez štyroch hráčov základnej zostavy, Jožka Stümpela, Mareka Urama, Patrika Pohanku a Jána Tomašku, do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a otvorili sme skóre gólom Ivana Jakubíka. 14 gólovú prestrelku uzavrel pamätný vyrovnajúci gól Jožka Mihalíka na 7:7, v poslednej sekunde riadneho hracieho času. Nasledovalo veľmi kvalitné a rýchle predlženie a nakoniec samostatné nájazdy, v ktorých sme dokázali vďaka dvom presným zásahom Martina Magdolena premôcť drakov a postarali sme sa o ich jedinú prehru v sezóne. Tento zápas nám ukázal, čo by mohlo dnes platiť na púchovský tím.

Aj keď si musíme preniesť poznatky z týchto dvoch zápasov, každý súboj je iný a dnes sa bude písať úplne nový príbeh. Púchov má v prvej desiatke najproduktívnejších hráčov celej súťaže až troch zástupcov! Na 4. priečke je Kirill Romanov, ktorý nazbieral 40 bodov za 14 gólov a 26 asistencií. Potreboval na to však iba 15 zápasov, oproti ostatným lídrom bodovania, ktorí odohrali 19. Na 6. mieste je František Zúbek s 38. bodmi za 14 gólov a 24 asistencií. 9. priečka patri Artemovi Dmirtievovi, ktorý nazbieral 31 bodov, za 9 gólov a 22 asistencií.

Zápas štartuje v Púchove o 17:30!

Autor: Danko Magdolen

Please follow and like us:
fb-share-icon