Druhé víťazstvo za dva dni nás posunulo na druhú priečku

Reprezentácia SR 18 – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 27. Molnár (Rohaľ) 55. Molnár (Tomas, Kurila) – 28. Murtazin (Jakúbek, Gašpar) 29. Tatár (Rybnikár) 44. Gašpar (Adamčík) 58. Hudec (Babeliak, Rybnikár). Rozhodovali: Výleta – Vyšný, Orolin, strely: 15:35, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 25 divákov

Reprezentácia SR18: Urban – Žabka, Tomas, Nahalka, Patzelt, Eperješi, Čulík, Chromiak, Kupec – Kurila, Kukumberg, Molnár – Stahoň, Pobežal, Križan – Melicher, Maruna, Rohaľ – Žurek, Pitka, Lašš

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Hudec, Pač, Hlinka, Duran, Buianov, Benko – Lunter, Adamčík, Gašpar – Jakúbek, Mihalík, Václav – Tatár, Rybnikár, Babeliak – Hús, Murtazin, Sarvaš

V Piešťanoch sme odohrali zápas proti húževnatým mladíkom, ktorí ukázali, že právom obliekajú reprezentačný dres. Po bezgólovej úvodnej tretine sa vrece s gólmi roztrhlo až v polovici zápasu.

Najskôr sme po hrubej chybe v našej presilovke stratili puk, ktorý Molnár v 27. minúte poslal za Šimov chrbát. Nakoniec sa nám podarilo presilovku ešte využiť a Marat Murtazin už o minútu vyrovnal na 1:1. V 29. minúte nás poslal do vedenia Jakub Tatár a uzavrel skóre druhej tretiny.

V úvode záverečnej tretiny využil svoj dôraz pred bránkou a zblízka pridal ďalší presilovkový gól Nicolas Gašpar. V 53. minúte sme darovali mladíkom presilovú hru 5 na 3, čo potrestal druhým gólom v zápase Molnár. O osude zápasu definitívne rozhodol v 58. minúte Hudec.

Norbert Javorčík, tréner: „V tomto zápase sa nám darilo kontrolovať hru. Síce sa nám nedarilo od súpera výraznejšie gólovo odskočiť, ale s tým ako sa nám darilo pracovať s pukom a ako sme dokázali pracovať v defenzíve, s tým sme boli spokojní. Napriek inkasovanému gólu, nám naše tímy, ktoré mali na starosti hru v oslabení, umožnili byť stále vpredu pred súperom a postrážiť si pre nás veľmi dôležité víťazstvo.“

V Piešťanoch sme vybojovali druhé víťazstvo v priebehu dvoch dní a tento pekelný týždeň zavŕšime zajtrajším zápasom proti Žiline, ktorý začína o 17:30! Vstupenky je možné zakúpiť v pokladni, ktorá bude otvorená od 15:30.