Infarktový šiesty zápas rozhodli opäť nájazdy, séria je vyrovnaná a bojujeme o semifinále!

Neskutočný zápas pred návštevou sezóny, ktorý ponúkol divákom všetko, čo mal mať. Nervy drásajúca dráma, vyrovnanie v power play, trestné strieľanie, predĺženie aj nájazdovú drámu. Kto dnes bol v Slovalco aréne, tak videl zápas, na ktorý bude ešte dlho spomínať a kto nebol, môže naozaj ľutovať. Fanúšikovia na tribúnach, aj v kotli, ktorých prišli podporiť aj členovia fanklubu Zvolena, vytvorili fantastickú atmosféru a majú veľkú zásluhu na našom víťazstve. Ďakujeme!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica  3:2sn (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Demiters (Fekiač, Szypula), 58. Gabor (Fekiač), rozhodujúci samostatný nájazd Fekiač – 14. Mikula (Škvarek), 37. Ondruš (Mikula)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, Čunderlík – Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Gabor, Suchý, Szypula, Tatár, Halama, Magdolen, Václav, Šeliga, Chlepčok,

TSS Group Spartak Dubnica: Kristín – Zaťko, Trška,Mikuš, Švec, Putala, Chatrnúch, Hruška, Maniaček – Tábi, Ďuriš, Beták, Géci, Ondruš, Korbel, Kristín, Haščák, Lunter, Mikula, Huhtela, Škvarek

​Šiesty zápas série play off medzi Indiánmi a Spartakom Dubnica lepšie začali domáci, keď sa už v úvodnej minúte mohli dostať do vedenia, po korčuliarsky výborne zvládnutej akcií Szypulu. Po pravom krídle nakorčuľoval pred brankára Kristína, ktorý jeho strelu vyrazil pred seba, ale následná dorážka už nesmerovala do priestoru bránky. Prvý gólový moment prišiel v 11. minúte, keď Indiáni využili presilovú hru. Kombinačným hokejom zneistili obranu súpera a strelou z medzikružia prekonal Kristína Demiters, 1:0. Dubničania však nesklonili hlavy a už v 14. minúte sa o vyrovnanie postaral Mikula, keď sa najlepšie zorientoval pred bránkou Petríka, 1:1. Pred koncom úvodnej tretiny brankár Petrík, podržal svoj tím, keď sa blysol dvomi výbornými zákrokmi. A tak po prvej tretine odchádzali hráči do šatní za vyrovnaného stavu 1:1.

​V druhej tretine mali viac z hry hráči Dubnice, k čomu prispela aj nedisciplinovanosť „indiánov“, ktorí ponúkli súperovi dve presilové hry v krátkom slede za sebou. V 37. minúte sa po veľkej chybe domácich obrancov dostal do samostatného nájazdu Ondruš, ktorý v rýchlosti predviedol backhandový blafák, čím dostal svoj tím do vedenia, 1:2. V závere tretiny bolo cítiť nervozitu na oboch stranách, čo sa podpísalo aj na obsadenosti trestných lavíc. No v hre štyroch proti štyrom, ani krátkej štyroch proti trom, gól nepadol.

Od úvodu tretej tretiny sme boli svedkami obrannej hry hosťujúceho mužstva. Cez prehustené stredné pásmo a modrú čiaru sa hráči Žiaru dostávali len s problémami. O strhujúci záver sa predsalen postarali hráči domáceho tímu. V záverečnej hre bez brankára obstreľovali bránku Krisína, až sa k vyrazenému puku dostal Fekiač, ktorý ho prestrčil na Gabora a ten pohotovo trafil odkrytú časť súperovej bránky, čím poslal stretnutie do predĺženia 2:2.

V predĺžení mali mierne navrch hostia, ktorí si vypracovali viacero dobrých príležitostí. Najväčšiu príležitosť na rozhodnutie získali 22 sekúnd pred koncom predĺženia. Po faule na prenikajúceho Ondruša bolo nariadené trestné strieľanie. Ondruš ponuku poslať Spartak do semifinále nevyužil a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich sa presadil Markus Suchý a po ňom aj Viktor Fekiač. Roman Petrík opäť ukázal, že je hrdinom týchto situácií a inkasoval len z hokejky Géciho. Indiáni tak ovládli už tretí zápas v rade a vynútili si rozhodujúci zápas v pondelok v Dubnici, kde sa pobijeme o postup do semifinále!

Dušan Gregor, tréner Dubnice: “Z môjho pohľadu sme neodohrali vôbec zlý zápas. Prvú tretinu, tretiu tretinu a predĺženie sme boli lepším mužstvom, ale bohužiaľ, zápas sa hrá na góly a súper strelil o jeden viac, takže čo k tomu dodať. Séria je vyrovnaná, čaká nás domáci zápas. Musíme zdvihnúť hlavy a ísť na to, aby sme boli úspešní. Mužstvo je silné, ja mu verím. Máme doma výhodu siedmeho zápasu, takže čo bolo bolo a netreba sa na to pozerať spätne. Treba sa len ďalej sústrediť a odpočinúť si.“

Ján Šimko, tréner Žiaru nad Hronom: „Opäť klobúk dole pred chlapcami ako zvládli a vysporiadali sa s týmto zápasom a momentálne aj so sériou. Dá sa povedať, že postavili celý Žiar na nohy. Samozrejme, nebolo to jednoduché. Tie zápasy sú mimoriadne vyrovnané a rozhodujú detaily. Či už ten druhý inkasovaný gól, tam sme trošku nezvládli individuálnu činnosť, ale na druhej strane, išli sme do rizika, do vyrovnania. Išli sme si za tým a podarilo sa nám to. Čo sa týka nájazdov, či sme boli chtivejší, chladnokrvnejší alebo zručnejší, ťažko povedať. Zvádli sme to a to je pre nás podstatné.“