Modré krídla sme zdolali, dvomi gólmi sa blysol Lunter

Modré krídla Slovan – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 51. Chalupa (Géci, Beňo) – 4. Jakúbek, 13. Pulščák (Srnka, Magdolen), 24. Lunter (Jakúbek, Novotný), 54. Lunter (Jakúbek, Romanov)

Modré krídla Slovan: Beke – Demo, Žabka, Klučiar, Uram, Danišovský, Beňo, Fatul, Fominykh, Bezák, Chalupa, Škultéty, Verčík, Petriska, Petráš, Lepskii, Hauser, Parobek, Lukošik, Funtek, Géci

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Jakúbek, Novotný, Lunter, Sládok, Hudec, Babeliak, Romanov, Václav, Buianov, Hlinka, Hrabčák, Adamčík, Tatár, Nádašdi, Čulík, Pulščák, Srnka, Magdolen

Dnešný súboj bol mimoriadne dôležitý, pretože môže výrazne napovedať do postavenia v tabuľke pred nadstavbovou časťou súťaže. Chalani to veľmi dobre zvládli a ukázali stúpajúcu formu z predchádzajúcich zápasov.

Úvod priniesol rýchly a dynamický hokej na oboch stranách. Modré krídla hýrili pohybom a nevynechávali ani dôraz v osobných súbojoch. Veľmi dôležitý bol aj v dnešnom zápase výborný výkon Juraja Ovečku. V 4. minúte sa dostal do sólového úniku Martin Jakúbek, ktorý bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Maťo potvrdil svoje kvality a poslal náš tím do vedenia. Domáci mierne otvorili hru, čo nám dávalo priestor pre rýchle prechody do útoku. V 13. minúte prišla nádherná kombinácia a strela bez prípravy z hokejky Fera Pulščáka, 0:2.

Druhá tretina bola nervózna, s množstvom vylúčení na oboch stranách. Úvodné minúty ale priniesli strelecký návrat Lukáša Luntera, ktorý v 24. minúte pridal dôležitý tretí gól. Kľúčovým momentom bol stret Braňa Srnku s útočiacim protihráčom, ktorý rozhodca prísne potrestal 5-minútovou presilovkou a pre nášho skúseného útočníka sa zápas skončil. Oslabenie sme ale ustáli a zvládli sme aj oslabenie o dvoch hráčov, ktoré mohlo znamenať zníženie skóre pred odchodom do kabín.

Do záverečnej tretiny nastúpili domáci s jednoznačným cieľom čo najskôr skórovať a vytvorili si mohutný tlak. Vytúžený gól dosiahli na začiatku 51. minúty presným zásahom Samuela Chalupu. My sme však dokázali opäť odpovedať druhým presným zásahom Lukáša Luntera a po víťazstve 4:1 sme si odniesli z Bratislavy mimoriadne dôležité tri body.

Juraj Ovečka dnes zaznamenal 41 úspešných zákrokov a dosiahol fantastickú úspešnosť 97,62%!

Norbert Javorčík: „Myslím si, že dnes sa nám podaril dobrý vstup do zápasu. Prvá tretina bola z nášho pohľadu herne veľmi dobrá aj čo sa týka držania puku, kontroly puku, aj defenzívy. Následne ako Slovan stupňoval tlak, dostávali sme sa viac do defenzívy, ktorú sme zvládali podporení vynikajúcim výkonom Jura Ovečku. Čo stojí za pochvalu z našej strany, sú znovu veľmi dobré oslabovky aj z hľadiska taktickej hry, ale aj z hľadiska obetavosti. Ďalší dôležitý zápas na záver sezóny sme zvládli a sme za to veľmi radi.“